13 600 грн. за кожного: в Україні хочуть ввести нові штрафи, кого і за що покарають

В Україні змінять норми трудового законодавства, що стосуються виплати заробітної плати в належні терміни

Законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати”, який вносить безліч поправок до законодавства, вже оприлюднений на офіційному сайті Міністерства економіки України, з метою забезпечення попередніх громадських обговорень.

Наприклад, у проєкті закону зазначається, що наймач повинен оплачувати своєму працівнику, за кожен день прострочення у видачі заробітної плати, штраф, що відповідає розміру облікової ставки НБУ. Крім цього, співробітник отримує законне право на переривання трудової діяльності, якщо зарплату “заморозили” на більше, ніж 15 днів.

Крім того, посилять претензії до роботодавця, що стосуються несвоєчасної виплати заробітної плати: на цей момент в законодавстві передбачений загальний штраф, розміром від 8 500 до 17 000 гривень, а після набрання чинності – від 6 800 до 13 600 гривень за будь-якого співробітника, щодо якого зареєстровано порушення норм трудового законодавства. Втім, є і більш серйозні поправки – в тому випадку, якщо наймач встигне погасити заборгованість із заробітної плати до притягнення до кримінальної відповідальності, Це не звільнить його від відповіді перед законом.

Зазначимо, що якщо законопроєкт затвердять, то він набуде чинності з 1-го січня 2022-го року.