400 грн за кіло. Ціни на яке м‘ясо рекордно злетіли в Україні

В Україні експерти пояснили, чому ростуть ціни на яловичину.

В Україні За останній час стрімко зросли ціни на основні продукти харчування. Зокрема, це стосується цін на хлібобулочні вироби, масло і м’ясо. Найбільше ціна зросла на яловичину. Зараз продавці просять за 1 кг м’яса близько 130-400 гривень. На думку експертів, причина стрімкого зростання цін-зменшення поголів’я великої рогатої худоби. При тому, що така тенденція спостерігається по всій території України.

Про це повідомляти UkrainianAgribusinessClub.

Аналітики наводять просто вражаючі цифри.

За роки незалежності України поголів’я великої рогатої худоби скоротилося на 88%, а з початку 2021 року — на 6,7%.

За даними Державної служби статистики, станом на 1 жовтня 2021 року в країні налічується 3,1 млн голів (у тому числі 1,6 млн корів).

Крім того зросла ціна не тільки на м’якоть, але і гуляш. Тут ціна зросла на 40%. А ось ребра виросли в ціні на 44%. Найменше подорожчала вирізка з яловичини-всього на 28% в порівнянні з іншими цінами.

Середньостатистичний українець за рік споживає 53,8 кг м’яса, 15% з якого — яловичина. Зі зростанням цін на м’ясо цей відсоток в майбутньому може зменшитися.

Крім того багато експертів говорять про те, що ціна на м’ясо буде продовжувати рости. До цього є всі передумови і тенденції. Але поки складно говорити про якісь конкретні цифри. Адже все може різко змінитися в останню хвилину. Також не варто списувати з рахунків і той факт, що в Україні в негативному ключі на економіку діє коронавірус.

Хоча подібна ситуація спостерігається не тільки в Україні, а й інших країнах.