5-річну дівчинку паралізувало після укусу кліща! Ось що треба знати

5-річна дівчинка по імені Кайлін втратила здатність ходити і говорити після того, як її вкусив кліщ. Подія сталася в штаті Міссісіпі, США, інформує Ukr.Media.

Коли дівчинка спробувала встати вранці з ліжка, ноги її підкосилися і вона впала. Також у неї пропала мова. Мама дівчинки Джессіка Гріффін відчула справжній жах. Кліща вона виявила випадково, коли зачісувала дочку. Комаха присмокталися до волосистої частини голови, а місце укусу опухло.

Жінка одразу ж видалила комаху і поклала її в поліетиленовий пакет. Потім вона відвезла доньку у лікарню, де дівчинці поставили страшний діагноз – кліщовий параліч.

Цей тип захворювання викликають особини кліщів жіночої статі, які збираються відкладати яйця. Експерти зауважують, що зараження найчастіше відбувається з квітня по вересень. В цей час комахи більш активні.

За інформацією Американського фонду хвороби Лайма, поки кліщ п’є кров тварини або людини, область укусу опухає, а комаха вивільняє в кров нейротоксин. Це речовина викликає параліч.

Мати дівчинки написала пост в Facebook, в якому повідомила:

«Будь ласка, заради Бога, перевіряйте, чи немає на ваших дітях кліщів. Вони частіше кусають наших малюків, ніж нас, дорослих».

Пізніше вона розмістила серію фотографій. За ним стало зрозуміло, що маленька Кайлін відчуває себе набагато краще і вже оговталася від паралічу через «атаки» кліща. Дівчинка отримала спеціальне лікування і, за словами Джесіки Гріффін, пішла на поправку.

Симптоми кліщового паралічу зазвичай проявляються на 5-7 день після укусу комахи. Але іноді це може відбутися і через 24 години. Спочатку німіють ноги, а потім параліч захоплює верхні кінцівки. Також з’являється втома, відбувається втрата мови і людина перестає повноцінно рухатися.

На пізніх стадіях у постраждалого з’являється ще більше проблем. Параліч переміщається на обличчя і мову. Якщо нічого не зробити, то людина перестане дихати.