8 вагомих причин почати жувати сушену гвоздику вже сьогодні

Нирки гвоздичного дерева багато господинь використовують як приправу, але вони володіють не тільки пряним ароматом, але славляться і своїми лікувальними властивостями.

У гвоздиці міститься безліч корисних мінералів, вітамінів і цінне ефірне масло. Ці унікальні властивості роблять гвоздику відмінним лікарським засобом.

8 корисних властивостей гвоздики

Не дивно, що гвоздика є найпотужнішим лікарським засобом, ви тільки подивіться на її склад.

Дії гвоздики:

1. бактерицидна;

2. глистогенна;

3. протигрибкова;

4. знеболююча;

5. спазмолітична;

6. ранозагоювальна;

7. при метиоризмі;

8. антиканцерогенна.

За яких же захворюваннях можна (і потрібно) використовувати відому пряність?

Проблеми з зубами

Гвоздика допоможе зняти зубний біль, а також благотворно впливає на ясна. Сушені бутони можна використовувати замість жуйки: вони чудово усувають неприємний запах з рота, а також зменшують негативний вплив шкідливих бактерій.

Застуда

Гвоздика – гроза хвороботворних мікроорганізмів, зокрема вельми ефективно застосовувати пряність з метою профілактики грипу та простудних захворювань. Крім того, вона володіє знеболюючим ефектом.

Захворювання шлунково-кишкового тракту

Бутони гвоздикового дерева стимулюють вироблення травних соків. Ця властивість дуже корисна при гастриті. Також гвоздику варто використовувати при лікуванні коліту, захворюваннях печінки і прямої кишки. А ось при виразці шлунка вживання прянощі протипоказано.

Профілактика раку

У гвоздиці міститься евгенол, речовина, яка активно бореться з ростом ракових клітин.

Стрес

Гвоздика багата вітамінами групи В, що позитивно впливають на нервову систему людини.

Дивовижно, але гвоздика володіє відразу двома протилежними діями: вона тонізує і знімає спазми. Вона здатна розслабити і привести в тонус одночасно. З одного боку, гвоздика здатна зняти спазм мускулатури шлунково-кишкового тракту, з іншого ж – тонізувати мускулатуру матки і підняти артеріальний тиск (тому гвоздика протипоказана людям з артеріальною гіпертензією). Все питання, як завжди, в дозуванні.