А ми їмо їх все життя. Названо каші, які шкодять організму

10 жовтня відзначається Всесвітній день каша і не дарма страві присвятили окреме свято, адже каші є невід’ємною частиною раціону людини.

Дієтологи рекомендують починати свій день саме з каш, проте не всі вони несуть користь для організму, пише “УНІАН“. Але деякі крупи можуть вимити з організму кальцій і посприяти ожирінню.

Так, дієтологи склали перелік круп, яким не можна зловживати.

1) Рисова каша. Бурий рис корисний для людини, а ось білий шліфований практично не має в своєму складі корисних мікроелементів, вітамінів і клітковини. Рис досить калорійний і людина після нього практично не відчуває насичення. Калорійності страві надає молоко і масло, яке додадуть під час приготування.

2) Манна каша. Дану кашу частенько вводять в якості прикорму дітям, щоб ті набирали вагу. Однак дорослим людям, схильним до ожиріння, вона здатна нашкодити. У манці міститься мінімум клітковини і вітамінів при дуже високій калорійності. До того ж, вона сприяє зростанню інсуліну в крові, що небезпечно для діабетиків.

3) Вівсянка швидкого приготування. Це крупа дрібного помелу, яка практично не містить в собі корисних речовин і харчових волокон. Така каша практично не насичує і від неї часто здувається живіт.

Дієтологи радять вносити різноманітність в свій раціон і несть одну і ту ж крупу постійно. Каші бажано употрелять в першій половині дня, адже так вони краще засвоюються.

Орієнтуйтеся на цільнозернові каші. Калорійні каші краще готувати не з м’ясом, а овочами.