Батько мого чоловіка сказав, що після весілля він переїде до своєї матері і залишить нам свою квартиру. Але до весілля мені треба було ще познайомити нареченого з моєю мамою

Мене мама виховувала одна. Вони з моїм татом не зійшлися характерами і розлучилися. Скажу відразу, хоч я свого тата майже і не знаю, але я його розумію. Моя мама дуже важка людина, з нею часом буває дуже непросто.

І все ж це моя мама, я її дуже люблю. Вона зробила для мене багато: водила мене на гуртки, оплачувала репетиторів і моє навчання в університеті, батьківські аліменти не прогулювала, як роблять деякі матусі, а все витрачала на мене. Тато платив добре, навіть більше ніж її повна зарплата, і все ж – все до копійки в мене вкладала.

Вона думала, що я виберу собі гідного нареченого: обов’язково забезпеченого і такого, який би мене у всьому слухався. Але коли я робила свій вибір, я не радилася з мамою – це було б марно, ми з нею різні люди з різними цінностями.

Коли я познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, я розуміла – мама його точно не оцінить. Його матері не стало, коли йому було вісім років, ростив його батько і бабуся допомагала. Він не багатий: працює водієм автобуса, як і його батько. Але для мене головне, що він відповідальний, бере на себе всі проблеми, які має вирішувати чоловік, стриманий в емоціях, сильний і розумний.

Батько у нього дуже хороший – після весілля він переїхав до своєї матері і залишив нам свою квартиру. Але до весілля мені треба було ще познайомити нареченого з моєю мамою, але вона відразу дала нам обом зрозуміти, що не схвалює наш шлюб, розмови не вийшло, ми попили кави і пішли.

На наступний день мама покликала мене на розмову і попередила, що якщо я вийду за нього заміж, то на весілля її можна не чекати. Так воно і вийшло!

Весілля у нас було скромним, відзначали вдома з найближчими родичами і друзями. Мама навіть не зателефонувала, щоб привітати, було дуже прикро. Подзвонила тільки через тиждень, не спитала навіть, як ми відзначили, просто перевела тему на буденну розмову.

Після весілля відразу з’ясувалося, що я чекаю дитину. Мама сприйняла цю новину без захвату, сказала, що в разі розлучення аліменти будуть мізерні.

Народився син, вона не приїхала на виписку і відмовилася приходити до онука, щоб допомогти на перших порах. Приходила тільки бабуся чоловіка, вже зовсім немічна, а коли її правнуку було пів року, її не стало. А потім я народила дочку, але і її мама бачити не захотіла.

За весь цей час мама побачила онуків лише один раз, причому, зовсім недавно: коли синові виповнилося вже три роки, а доньці півтора. До цього ми дуже рідко передзвонювалися, я заходила до неї кілька разів одна, мені було заборонено приводити онуків до неї додому.

Але, чесно кажучи, я вирішила, що нічого міняти не треба. Якщо мама так вирішила, то тут вже нічого не поробиш. Так само вважає і мій чоловік. Він не проти моєї матері, слово про неї ніколи поганого не сказав, але він же бачить, що у нас твориться! Але я не розумію, як за стільки років у неї серце не розтануло, невже їй подобається так жити?

Невже жодного разу не захотілося обійняти рідних онуків? Чи є надія, що вона полюбить онуків і прийме їх?