Чоловік соромився свою матір і приховував її від дружини. Але коли він до неї зателефонував, то..

– Жень, може все-таки поїдемо до твоєї мами? Тисяча кілометрів – це не так вже й багато, в кінці кінців, можна і на літаку злітати, це взагалі займе мінімум часу, можна навіть на вихідних встигнути.

– Та ні, Ань, не варто. Ми з мамою майже не спілкуємося, знаєш, ми не з тих, хто телефонує щодня і все таке …

– Слухай, я все розумію, ви можете не бути дуже вже близькі, але ти ж її на весілля не покликав! Чи можемо ми хоча б з’їздити познайомитися тепер, коли я вже твоя дружина?

– Тобі що, так це потрібно ?!

– А тобі хіба ні? Вона ж твоя мати! Вибач, але це дивно. Ви що з нею, не спілкуєтеся? Розкажи мені, в чому справа.

– Ань, ось ти кого завгодно дістанеш. Тільки одружилися, а ти вже докопуєшся.

– Тобто ти думаєш, я не повинна цікавитися твоєю сім’єю? Навіщо тоді треба було одружитися, якщо ти навіть про власну матір зі мною не можеш поговорити?

– Ну добре, слухай. Я родом з села, жив з батьками в старенькій хаті. Батько спився, рано помер. Мати натерпілася від нього, часто він її бив, а вона все терпіла. Я злився, що вона не розлучається з ним, що ми змушені ось так жити.

Хоч ми і жили в селі, там багато хто пив, але про нашу сім’ю вже там така слава … Я як виріс відразу поїхав в місто, набридло мені, що мене там обзивали, мовляв так ти весь в батька підеш. А я взагалі жодного разу не пив і не буду!

Матері я перший час допомагав, відправляв гроші, щоб хоч ремонт в будинку зробила. А потім сусідка мені подзвонила і каже: «Не відправляй ти їй нічого, вона все пропиває». Теж почала! Як же так, стільки дивилася на батька, і сама туди ж! Я і їздив до неї, розбирався, намагався до себе забирати в місто, так вона плаче – додому треба.

Загалом, дивитися страшно. А мені в селі і показатися соромно. Я вже не знаю, що робити … Нічим я допомогти не можу.

– Як сумно, Жень … Добре, що ти мені розповів. Тепер все зрозуміло. Я знаю, це дуже важко. Слухай, ну може хоч зателефонуємо їй? По телефону познайомимося … Може, вона дізнається, що ти одружився і одумається? Про онуків мріяти буде, сенс життя з’явиться!

– Ну давай спробуємо … Зараз подзвоню.

….

– Не відповідає. Наберу номер сусідки. Алло? Добрий день, щось я до мами не можу додзвонитися. Знову…?Що? … Коли? … Ясно.

….

– Ань, мами не стало сьогодні вранці… Ну що, збирайся, поїдемо хоч побачитися в останній раз