Чому не потрібно готувати кашу з молоком

В дитинстві нас усіх годували молочними кашами та запевняли про їхню користь. Багато людей і в дорослому віці розпочинають свій ранок з молочних каш.

Найчастіше — це вівсянка з фруктами, також популярною є манка та рисова каша. Правда, сучасні дієтологи стверджують, що молочна каша є не настільки корисною, як ми всі вважаємо.

Усі вони говорять про те, що ні в якому разі не можна змішувати каші з молоком.

КОРИСТЬ КАШІ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я
Декілька років тому розпочалася дискусія про шкоду молока для людей старше 12 років. Науковці стверджували, що з кожним роком організму все важче переробляти лактозу. Також говорилося і про шкоду глютену, який міститься у великій кількості у випічці та крупах.

Правда, не слід виключати того, що кожен організм індивідуально сприймає ці продукти.

Згідно з останніми дослідженнями, саме молочні каші мають негативний вплив на ендокринну систему і ускладнюють травлення. Лікар-дієтолог ендокринолог Київського міського центру здоров’я Наталія Самойленко не рекомендує їсти молочні каші: « Як на мене, то поєднання цих продуктів є просто несумісним. Каша — це корисно, однак не з молоком, а краще з салатом. Молоко потрібно вживати самостійно».

Також дієтолог Наталія Самойленко стверджує, що каші з молоком на Заході вже давно ніхто не вживає. Така спадщина залишилася лише у країнах пострадянського простору. Раніше, ще до приходу радянської влади, каші готували лише на воді.

Самі по собі каші дуже корисні і здорово вгамовують відчуття голоду. У них міститься велика кількість мікроелементів та вітамінів, які насичують організм на цілий день. Молоко є корисним для людини, оскільки воно містить кальцій та бактерії, однак його травлення є важким процесом, і не потрібно ускладнювати це ще й глютеном.

Вчені щороку виводять нові твердження щодо того, що для людини корисно, а що — шкода. Вони сперечаються і досі. Але щоб бути впевненим у власному раціоні, достатньо здати аналізи на власну непереносність продуктів.

Кожен організм унікальний, тому вимагає індивідуального підходу.

А ви часто вживаєте молочні каші?