Чому жінкам не можна стригти волосся під час вагітності — народні прикмети

Волосся здавна вважали провідником космічної енергії.

Вагітність з усіх боків оточена масою міфів і забобонів. Якісь домисли відверто абсурдні, в деяких жевріє здоровий глузд. Сьогодні мова піде про думку, що майбутнім мамам не можна стригти волосся. Здавалося б, що може бути поганого і фатального для плода в поході до перукаря? Але деякі вважають інакше, знаходячи цьому численні пояснення, інформує Ukr.Media.

Табу і забобони вагітних

Вагітність пов’язана з грандіозними змінами в організмі жінки. Разом із гормональною перебудовою змінюється психологічний стан майбутньої матері. Можуть спостерігатися часті скачки настрою і навіть маніакальні ідеї. Під час вагітності жінки можуть з надмірною настороженістю ставитися до будь-якої дрібниці, прислухаючись до абсурдних повір’їв, що стосуються здоров’я малюка. Тому абсолютно не дивує, коли лікарям задають питання про небезпеку стрижки волосся під час виношування плоду.

Чим загрожує для дитини стрижка її матері під час вагітності?

Так уже повелося, що волосся споконвіку вважалися провідником космічної енергії. Виходячи зі старослов’янських повір’їв, стрижка волосся розривала зв’язок з небесними владиками. На Русі волосся стригли тільки в повний місяць, в інший час ховаючи косу під хустку від пристріту. Зрозуміло, з часом ставлення до народних небилиць змінилося, проте багато вагітних досі бояться перукарень. У цьому їх підтримують бабусі, мами і свекрухи, у яких завжди є 2-3 версії, що підтверджують шкоду стрижок для майбутньої дитини.

Одна з гіпотез стверджує, що скорочуючи волосся, мама вкорочує життя дитині. Це ще не все — деякі вважають, що стрижка вагітної провокує передчасні пологи і навіть викидень. Найстрашніша версія “волосяного” табу обіцяє майбутній дитині вроджені каліцтва і недуги. Зрозуміло, з медичної точки зору такі думки пояснити не можна.

Тому лікарі одностайно заявляють, що стрижка під час виношування плоду не пов’язана з будь-якою небезпекою для дитини. Більше того, похід у перукарню дуже навіть потрібен, адже гормональна перебудова нерідко пов’язана з випаданням волосся.