Чистка пральної машини своїми силами до сяючого стану

Після тривалої експлуатації пральної машини, виникає ряд неприємностей, з якими стикається будь-яка господиня. З барабана пральної з’являється неприємний запах, вода починає повільніше нагріватися, внаслідок чого збільшується час кожного прання і зростає витрата електроенергії.

Це сигналізує про те, що пора потурбуватися очищенням агрегату.

Між іншим, інформація про необхідність чищення міститься в тому числі і в інструкції до машинки. Крім того, в інтернеті є безліч відео-посібників з докладним описом необхідних дій, вивчивши які, приходиш до висновку – чистити потрібно не тільки барабан, але і зливні фільтри.

Однак зробити це не так проблематично як здається. Існує кілька стовідсоткових методів, завдяки яким очистити машинку від забруднень вдасться легко і швидко:

1. Провітрювання.

Після закінчення циклу, дверцята машинки необхідно залишати відкритими для того, щоб висушити все всередині неї. В іншому випадку, якщо в машинці весь час буде волого, може утворитися цвіль.

2. Очищення ущільнювальної гумки.

Гумовий манжет між барабаном і дверцятами накопичує забруднення і взагалі погано просихає самостійно. Його важливо додатково очищати вручну за допомогою соди або улюбленого миючого засобу.

Сода підійде для несерйозних забруднень. Якщо ж ситуація сильно запущена, доведеться вибрати засіб потужніший – він впорається з цвіллю і стійким неприємним запахом. Однак варто враховувати, що гума – досить уразливий матеріал, і для її миття не можна використовувати агресивні миючі засоби, які містять хлор.

Процес відмивання повинен бути максимально делікатним – за допомогою губки. Причому потрібно уникати зайвого тиску, здійснюючи м’які рухи.

3. Видалення накипу з барабана.

Вапняні відкладення є дуже міцними і часто здається, що з ним не зможе впоратися буквально ні один засіб. Але все ж є простий і надійний метод, який при цьому не потребує серйозних матеріальних витрат.

За своїм складом цей наліт всього лише речовина з магнію і кальцію, який легко зруйнувати шляхом впливу кислотами. Найпростіші з них є в кожній квартирі – це лимонна кислота і оцет.

Подальші дії залежать від ступеня забруднення. Чим ситуація гірша, тим більше пакетиків лимонної кислоти потрібно. Комусь вдасться впоратися за допомогою однієї упаковки, а комусь знадобиться цілих шість.

Потрібно просто засипати лимонну кислоту в лоток замість прального порошку і запустити машинку на прання при максимально високій температурі.

4. Лоток теж необхідно мити.

Найпростіше це зробити, акуратно витягнувши його з машинки повністю. Діяти потрібно строго у відповідності з інструкцією по експлуатації. Витягнутий з машинки лоток миється губкою з миючим засобом і протирається насухо.

Якщо забруднення являють собою іржу, яку не так-то просто очистити за пару хвилин, лоток доведеться замочити години на дві в розчині з оцту і соди.

Злив також необхідно чистити, інакше він засмітиться настільки, що перестане зливати воду, що призведе до поломки машинки. Необхідно виконати наступні маніпуляції: відкрити дверку, за якою ховається фільтр – зазвичай він знаходиться внизу машинки, підставити ємність, в яку буде стікати вода і підкласти під неї рушник.

Потім відкрутити кришку зливу проти годинникової стрілки, витягти зсередини все накопичене (волосся, гудзики, кошлатання від одягу) і протерти отвір начисто.