День святої Параскеви: що обов’язково зробити 10 листопада, щоб залучити щастя і благополуччя

Дізнайтеся, яке 10 листопада святкують православні українці важливе церковне свято, особливі прикмети, традиції та головні заборони цього дня.

10 листопада 2020 року вшановується пам’ять мучениці Параскеви, яка прийняла важку смерть, але не зреклася віри в Бога.

Politeka.net розповість про історію свята, найважливіші традиції, прикмети і чого не можна робити в цей день.

Свята Параскева народилася в християнській родині. Жила в III столітті в місті Іконія в Малій Азії. Її побожні батьки щиро молилися Богу. Коли Бог дав їм дочку, вони назвали її Параскева, тобто п’ятниця.

Після смерті батьків Параскева вела тихе християнське життя, повне чеснот, і з любов’ю займалася убогими. Хороший приклад її богоугодного життя звернув численних язичників до Христової віри. Розлючені жерці кинули Параскеву у в’язницю.

Намісник наказав її жорстоко катувати. Під час тортур Параскева віддала Богу душу.

свечи, молитва

Які традиції на свято

Параскеву вважали святою для жінок, вона покровителька шлюбу і сім’ї. Зазвичай саме їй молилися і запитували у неї, як краще вийти заміж і жити щасливо, або просили допомогти в цьому.

Колись хлопці постили на Параскеву П’ятницю, щоб знайти собі хорошу і господарську жінку. Дівчата — щоб вдало вийти заміж.

За старих часів прийнято було також прикрашати ікону святої Параскеви. Говорили, що вона охороняє щастя в будинку і допомагає забезпечити сім’ї благополуччя.

осінь, люди, погода, дощ

Заборони на свято

Хто багато сміється в цей день, то потім, згідно з прикметами, буде довго плакати. Тому, намагалися вести себе стримано.

Вагітна жінка не повинна в цей день давати грошей в борг, оскільки так в чужі руки вона віддасть долю своєї дитини.

Не можна мити голову, купатися, прати і взагалі, виконувати роботу, яка була б пов’язана з водою. Однак, якщо дитина хворіла, потрібно було відвести її до джерела, щоб змити недуг.

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

Листя з вишні 10 листопада ще не опало — сніг, навіть якщо він випав, то скоро розтане.
Якщо сонячний день — чекай теплої зими.