Дмитрівська батьківська субота: молитви за померлих

Смерть близьких — величезна втрата, від якої важко оговтатися. Втіху віруючі знаходять у надії знову побачити своїх близьких у світі іншому. А доти моляться за померлих, щоб їм прощалися їхні вільні та мимовільні гріхи, і Бог дарував їм вічне життя. Realist.online зібрав для вас головні молитви про померлих на Дмитрівську батьківську суботу.

Згідно з християнською традицією, щороку Дмитрівська батьківська субота настає незадовго до дня пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського. 2021 року подія випадає на 6 листопада.

У Дмитрівську батьківську суботу прийнято відвідувати храм. Однак, враховуючи пандемію та карантинні обмеження, ви можете помолитись і вдома.

Молитва за померлого

Пом’яни, Господи Боже наш, (по нашій) вірі і надії на життя вічне преставившегося раба Твого (ім’я померлого).

І, оскільки ти Благ і Людинолюбний, відпусти (йому) гріхи, знехтуй самообманом (його), вмали, звільни, залиш і прости йому всі гріхи його, свідомо й неусвідомлено вчинені, звільни його від покарання нескінченного та вогненної кари і даруй йому причетність до вічних Твоїх благ, які приготовлені тим, хто любить Тебе і радість від них: нехай він і згрішив, але не відступив (він) від Тебе (не зрадив); і, безсумнівно, вірував у Отця і Сина, і Святого Духа — Бога, що прославляється (нами всіма) як Трійця; і до останнього зітхання свого він дотримувався цього.

Тому будь милостивий, і (цієї) вірою в Тебе заміни діла його і помісти його серед святих Своїх: адже немає ж людини, яка живе без гріха. Це лише Ти Один такий — Безгрішний і правда Твоя — абсолютна, Ти — Єдиний Бог — милостивий, щедрий і дійсно люблячий нас, людей. І (ми) – славу Тобі посилаємо (із сердець наших) – як Отцю і Сину, і Святому Духу – і зараз, як і раніше, – і завжди, навіки. Амінь

Молитва про покійних

Упокій, Господи, душі померлих рабів Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена їх), і всіх православних християн, і прости їм усі гріхи вольні та мимовольні, і даруй їм Царство Небесне.