Дмитрівська субота 2021: коли і як поминати покійних

Поминання покійних – важлива традиція в Україні й в церковному календарі є спеціальні дні для цього. Вони називаються поминальні суботи або батьківські та пов’язані з православними святами за календарем, а також рахуються в залежності від дати Великодня.

На початку листопада – Дмитрівська батьківська субота. В який день потрібно відвідати могили рідних і пом’янути батьків

У поминальні дні зазвичай відвідують церкву і замовляють молебень про покійних. У церквах ставлять свічки та моляться, а також приносять продукти та хліб для незаможних.

Після молитви за рідних відправляються на кладовище, щоб провідати могили родичів. У листопаді зазвичай закінчують облагороджування огорож і пам’ятників. Увечері сім’я збирається на поминальну трапезу.

Дмитрівська батьківська субота – день загального поминання померлих. Дата – напередодні Дня Дмитра Солунського, 8 листопада.

Дата у Дмитрівської суботи не постійна й у 2021 році вона випадає на 6 листопада.

Поминальна субота – це день, коли поминають не тільки покійних рідних. Це день вшанування пам’яті родичів, друзів, загиблих воїнів. У такий день заведено жаліти всіх убогих, нещасних і скривджених.

Згадувати покійних в поминальну суботу поганими або злими словами – страшний гріх. Якщо говорити про померлих – то тільки хороше в такий день.

Варто відзначити, що в листопаді буде ще одна поминальна субота – Михайлівська. Її дата випадає у 2021 році на 20 листопада.