До 340 гривень: українців почали масово штрафувати на вулицях, за що карають

Штрафи для українців посилилися, а випадків для покарання стало більше

Вже кілька років в Україні існує закон, що регулює відносини курців і некурящих громадян. Про це сказаний у Законі України, а також у статті 175-1 Кодексу АП.

У законі йдеться не тільки про звичайні сигарети, але і всі тютюнові вироби, вайпери, айкосі і кальяни. Штрафували за куріння в місцях позначених як запретніе для куріння раніше штрафували неохоче. Тепер за курців взялися активніше.

Про це свідчить статистика. Нацполіція наклала штрафи за куріння 206 003 людей. Це на 16 936 осіб більше ніж торік.

Так, повністю заборонено курити в приміщеннях і на території шкіл і лікарень. Не можна курити в спортивних і фізкультурних, фітнес залах, там де займаються спортом.

Штраф можна отримати за куріння в під’їзді і на дитячому майданчику, в ліфтах і підземці. Обумовлено це тим що в цих місцях знаходиться багато людей дітей, які чутливі до сигаретного диму.

Якщо ви курите в ресторанах кафе і їдалень або вирішили затягнутися в музеї або в картинній галереї очікуйте, що вас якщо не оштрафують, то принаймні законно попросять покинути приміщення.

Це стосується і громадського транспорту і зупинок на них. Варто відзначити, що на зупинках повинні бути обладнані зони для курців якщо їх немає, то доведеться почекати до більш вдалого місця для куріння.

В аеропортах, вокзалах, в готелях або хостелах, в установах незалежно від форми власності, це компанії, заводи, фірми – курити дозволена лише в обладнаних місцях.

Штраф за куріння в недозволених для цього місцях починається з 51 грн. Повторні порушення можуть досягти 340 грн.