До 400 гривень в одні руки: пенсіонерам обіцяють нові доплати, Пенсійний фонд назвав дату

У нашій країні обіцяють ввести додаткові надбавки до пенсій

Про те, що в Кабінеті Міністрів задумалися про невисокий розмір пенсійних виплат, і вирішили ініціювати введення надбавок для деяких категорій літніх громадян, але при виконанні певних вимог, свідчить проєкт постанови, опублікований Федерацією профспілок України.

Зокрема, щомісячні доплати у розмірі 300 гривень отримуватимуть громадяни, віком від 70-ти до 75-ти років, і старт цієї ініціативи планують розпочати у жовтні поточного року, а вже до 2023-го року, ці суми почнуть індексувати. Також, якщо у літнього громадянина, віком понад 70-ти років, є необхідний трудовий стаж(35 для пенсіонерів і 30 для пенсіонерок), але розмір пенсійної виплати менше, ніж 3 тис.гривень, то в уряді обіцяють доплачувати суми, яких не вистачає до 3 тис. гривень, але знову ж таки, не раніше 2023-го року.

Згідно з постановою, перерахунок виплат стануть проводити щороку, з березня 2023-го року, і коефіцієнт підвищення буде встановлюватися в Кабміні, в той же момент, коли визначаться з коефіцієнтом збільшення середньої заробітної плати по нашій країні.

Зазначимо, що подібні доплати, але в сумі 500 гривень, щомісяця вже отримують громадяни, які досягли віку в 80-т років, і розмір їх пенсійної виплати не може бути нижче 2,6 тис.гривень, що вплинуло на добробут близько 1,4 мільйона пенсіонерів. У жовтні цього року, до цієї “вікової лінійки”, додадуть пенсіонерів, віком від 75-ти до 80-ти років, але сума доплат трохи менше – тільки 400 гривень. Але нагадаємо про основну умову – доплати за вік покладені тільки тим, хто має необхідний трудовий стаж.