До 400 грн в одні руки: стало відомо, кому підвищать пенсії в жовтні

До кінця 2021-го року, українські громадяни можуть розраховувати на три етапи перерахунку пенсій

Про те, що в Україні, виплати підвищать ще кілька разів, але торкнеться це різних категорій пенсіонерів, на своїй сторінці в соцмережі Facebook, повідомляє Пенсійний фонд України.

Зокрема, відповідно до вже затвердженого бюджету, перший перерахунок запланований на жовтень, а два наступних повинні пройти разом – у грудні поточного року, при цьому максимальний розмір надбавки не буде вище 800 гривень.

У жовтні, пенсіонерам, які досягли віку 75 +, залежно від того, яку суму на цей момент він отримує, додадуть не більше 400 гривень. Варто відзначити, що таке ж нововведення раніше діяло відносно громадян віком 80 + років, але через місяць і особи віком понад 75 років, зможуть отримувати від 2,5 тисячі гривень.

У грудні, на підвищення можуть розраховувати всі літні громадяни, і це відноситься як до мінімальних, так і до максимальних пенсій, включаючи надбавки за страховий стаж понад норму, що випливає зі збільшення суми прожиткового мінімум з 1,854 тисячі гривень до 1,934 тисячі гривень. Також, пенсіонери отримують максимально можливу пенсію, побачать доплату в 800 гривень, після чого зможуть отримувати кожен місяць вже 19,34 тисячі гривень. Ті ж, хто перевиконав вимоги по необхідному страховому стажу(30 років для пенсіонерок і 35 років для пенсіонерів), за кожен “зайвий” рік будуть платити не 18,5, а 19,3 гривні.

До того ж теж у грудні, які виконали норми страхового стажу, додадуть по 200 гривень, що викликано підвищенням мінімальної зарплати з 6 до 6,5 тисячі гривень – замість 2,4 тисячі гривень, такі пенсіонери отримають вже 2,6 тисячі гривень.