Довгі жовтневі вихідні: скільки українці відпочиватимуть

Українцям розповіли, що в жовтні їх чекають довгі вихідні через святкування Дня захисника та захисниці України 14 жовтня.

У жовтні українці відпочиватимуть більше, ніж у попередньому місяці. А все тому що відзначатиметься свято Дня захисника і захисниці України 14 жовтня. Також 14 жовтня відзначає День козацтва і День створення УПА.

Так як ця дата випадає на четвер, то 15 жовтня теж буде не робочим днем. Таким чином всі українці, які офіційно працюють, будуть вдома чотири дні-з четверга по понеділок.

Відпрацювання переноситься на наступну суботу, 23 жовтня.

Тому 2 і 3, 9 і 10, 24, 30 і 31 Жовтня будемо відпочивати. Всього в жовтні 20 робочих днів і 11 святкових і вихідних.

Також українців у жовтні чекає скорочений на одну годину передсвятковий робочий день-середа, 13 жовтня.

Нагадаємо, що раніше в Україні розглядався варіант скасування перенесення святкових днів і вихідних. А все тому що це безпосередньо порушує Трудовий кодекс країни. Адже через відпрацювання доводиться працювати не п’ять днів, а шість. А це вже вважається порушенням.

В європейських країнах вже давно відійшли від такої традиції. Це вважається пережитком минулого. Зокрема, таке активно практикували в Радянському Союзі. Але тоді взагалі мало кого турбував Трудовий кодекс і порушення прав людини.

Поки в Україні відповідний закон не був прийнятий. Але в один час його розглядом зайнялися серйозно. Поки точно невідомо про те, коли і в якій редакції він буде прийнятий. Але багато українців сподіваються на те, що все ж Україна зможе відійти від цього і жити за європейськими правилами як всі цивілізаційні країни.