Ефективний спосіб як відновити старий емальований посуд!

Багато в кого з нас є старий емальований посуд і в багатьох він уже знищений, тому в цій статті ми пропонуєм вам як відновини емальований посуд.

Емальований посуд дуже красивий своїми відтінками і малюнками. Яка вона гарна, поки нова, і як важко стежити за її бездоганним виглядом! Емаль дуже примхлива в використанні: то молоко пригорить, то буряк забарвить при варінні стінки каструлі непривабливим кольором, а варити яйця в ній взагалі не можна.

Про це пише Мій Світ, за матеріалами “Життєрадісна домогосподарка”

У спробах відмити каструлю в більшості випадків ми псуємо тонкий шар емалі. А так хочеться, щоб посуд завжди була чистою, блискучою і доглянутою! Є, звичайно, варіант використовувати її для холодних страв і не піддавати нагріванню.

ось ця каструля з нами вже більше 30 років і емаль всередині без пошкоджень

Це мабуть, один з найбільш безпечних способів прибрати темний шар з емальованої внутрішньої частини стінок, і, до всього іншого, цей спосіб є і найдешевшим.

Наливаєм в каструлю води практично під саму кромку, ставимо на повільний вогонь.

У воду заливаєм перекис водню. Розраховуєм співвідношення по такій пропорції – на 2,5 л води 100 мл перекису водню. Потім додаєм трохи миючого засобу для посуду. Доводим до кипіння. У момент закипання рекомендуєм перебувати поруч з каструлею, тому що активно почне утворюватися піна і є ймовірність, що вона піде через край каструлі.

Вода в каструлі закипіла, скрутіть вогонь на мінімум, залишіть кип’ятити протягом години, за цей час стінки каструлі помітно побіліли – власне, цього ми і добивалася. Зливаєм в таз воду, а саму каструлю відразу ж промиваємо під протічною водою з губкою. Залежно від інтенсивності забруднення часу може піти від 30 хвилин до двох годин. А найголовніше – перекис водню при кипінні не виділяє шкідливих парів, не осідає на стінках каструлі, і після полоскання немає головного болю, що потрібно прокип’ятити тепер з водою кілька разів, щоб прибрати всю хімію.

А ось злитий з каструлі розчин знайшов ще одне застосування – в ньому можна замочити білі кухонні Рушнички на пару годин перед пранням – подвійна користь від відпрацьованого розчину!

Важливо знати: білизна, харчова сода, лимонна і оцтова кислоти безповоротно псують і руйнують емаль.

Джерело