Годину тому! Стефанчук влетів, пішов проти – злив все: Данілов в ауті, не очікував. Зачепив Зеленського

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підтримує чинну парламентсько-президентську форму правління й проти концентрації влади в одному органові влади. Про це він сказав в інтерв’ю виданню “ГОРДОН”, буквально пішовши проти секретаря РНБО Олексія Данілова, який нещодавно заявляв про “президентську республіку”.

“Якщо ви хочете мою особисту думку, я можу сказати. Я за жорстку президентську республіку”, – зауважив тоді Данілов.

У цей же час Стефанчук зазначив, що “Україна має потяг до певного гетьманського підходу в управлінні державою”.

“Має бути гетьман як опора. І має бути парламент (або будь-яке інше віче), який ухвалює справедливі рішення. В Україні є дуже великий запит на справедливість. Тому цей баланс влади, безперечно, врівноважує всі питання.

Україна – парламентсько-президентська республіка. Не спікерсько-президентська. Не віцеспікерсько-президентська. А саме парламентсько-президентська. Тож на одній чаші терезів знаходиться весь парламент, зі своїми плюсами та мінусами. Себе ж асоціюю з частиною цього парламенту, і є одним із чотирьохсот п’ятдесяти… Я перший серед рівних, але не перший над рівними. Це важливо усвідомлювати”, – наголосив Стефакчук.

Стефанчук каже, що підтримує чинний в Україні устрій – парламентсько-президентську форму правління.

Також голова Ради вважає, що впродовж усіх 30 років Незалежності в Україні спотворюють ідею керівництва парламентом.

Водночас, Стефанчук сказав, що рішення в державі будуть ефективними лише тоді, коли їх узгоджують народні депутати, міністри в уряді та профільні радники президента.

Окрім того, Стефанчук висловив думку, що балотування Володимира Зеленського на другий президентський строк залежатиме від виконання його передвиборчої програми.
“Складне запитання [про другий строк]. Мені здається, що він ухвалить це рішення лише сам, – сказав Стефанчук. – Якщо все вийде, але він захоче реалізувати щось ще, безумовно, він ітиме. Але якщо щось не вийде, він бачитиме, що немає мандата довіри, мені здається, він не піде”.

Спікер підкреслив, що для Зеленського, як і для будь-якого іншого політика, підтримка громадян у цьому питанні буде вирішальним фактором.

Стефанчук назвав Зеленського “людиною, яка хоче здійснити свою мрію і дуже багато над нею працює”.

“У нього є мрія збудувати Україну, за яку не буде соромно”, – уточнив політик.

Бацман спитала, чи увійде Зеленський до підручника історії.

“Безумовно. [Завдяки чому?] По-перше, він довів, що в Україні можливо все”, – відповів Стефанчук.

По-друге, продовжив він, і президент, і вся його команда працюють над тим, щоб реалізувати його передвиборчу програму.

“Мені хочеться, щоб з’явився перший президент України, який відкриє програму, а там біля кожної обіцянки стоїть галочка “виконано”. [Чи вийде?] Я докладу всіх зусиль. І я знаю, що він дійсно цього хоче”, – сказав Стефанчук.

До слова, за словами керівника Офісу президента Андрія Єрмака, із питанням про другий строк Зеленський визначиться ближче до закінчення його першої каденції.

“Що стосується другого терміну: думаю, визначатися із цим він буде ближче до закінчення першого терміну, коли буде зрозуміло, що він встиг виконати, як він бачить подальший розвиток”, – вважає Єрмак.

Він запевнив, що сьогодні для президента немає нічого важливішого, ніж “реалізація тих планів, які він собі поставив, із якими він ішов на вибори, і внутрішня оцінка себе”. “Він ніколи сам собі не пробачить, якщо те, що він пообіцяв, не зробить”, – переконаний глава ОП.

До речі, згідно з результатами опитування, проведеного Центром Разумкова з 23-го до 27 жовтня, Зеленський знову переміг би на виборах, якби вони відбулися найближчим часом. У першому турі за нього готові проголосувати 18,7% респондентів, на другому місці із 12,7% голосів Порошенко. У другому турі Зеленського підтримало б 55,6% опитаних, Порошенка – 44,4%.