Годину тому! Венедіктова увірвалася, прямо у залі – справа на столі, ОПЗЖ трясе: доб’ють – не лише Медведчук

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова вважає передчасним кваліфікувати дії народного депутата Іллі Киви (фракція “ОПЗЖ”), який розмістив у своєму Telegram-каналі відео з пострілами з автоматичної зброї, але інформацію про цей факт оформлено у кримінальне провадження.

Журналістам у вівторок у Києві, відповідаючи на запитання про те, чи є кримінальне провадження щодо відео з пострілами Киви, вона сказала:

“У нас є провадження, і стосовно цієї особи (Киви) їх досить велика кількість… Я не можу щодо кожного внесення до ЄРДР виходити і щось коментувати. Щоб притягати, у нас мають бути хоча б експертизи. Без експертиз нема про що говорити”.

Уточнюючи, чи відкрито провадження саме за фактом стрілянини, Венедіктова сказала: “Є”.

Говорячи про конкретну правову оцінку дій депутата, генпрокурор пояснила:

“Якщо ми дійдемо до спеціального суб’єкта – народного депутата, я підписуватиму підозру. І саме тоді я можу сказати, з якою кваліфікацією підозру підписано і якщо кваліфікація змінюється, то чому “.

“Наразі передчасне запитання”, – підсумувала генпрокурор, нагадавши, що прокуратура не має функції слідства.

Нагадаємо, що Ілля Кива вкотре відзначився епатажністю та скандалом. Опальний політик вирішив “випендритися”, відзначивши 62-ту річницю загибелі лідера національного повстанського руху Степана Бандери салютом та стріляниною.

Народний депутат фракції “Опозиційна платформа – За життя” Ілля Кива вкотре відзначився епатажністю і скандалом. На цей раз опальний політик вирішив “вирізнитися”, відзначивши 62-гу річницю загибелі лідера національного повстанського руху Степана Бандери салютом та стріляниною. Звернення з цього приводу Кива опублікував у себе в Facebook 15 жовтня. Одягнувшись у все чорне, він став в ефектному ракурсі перед камерою на тлі вербового листя (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

“Я, лідер антифашистського руху в Україні, онук героя Радянського Союзу, не міг залишити непоміченою подію, яка поставила крапку 62 роки тому. 15 жовтня 1959 року в Мюнхені був ліквідований поплічник нацистів Степан Бандера”, – патетично заявив Кива.

Він також додав, що така сама доля чекає і сьогодні всіх, хто, на його думку, прислуговує ідеям фашизму. Для більшої переконливості Кива зробив кілька пострілів з автоматичної зброї, а в цей час ззаду нього був запущений урочистий салют.

До слова, Кива відзначається скандалами дуже часто. Буквально нещодавно опальний проросійський нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива спробував пояснити в ефірі каналу«Україна 24» своє нещодавнє привітання президента РФ Володимира Путіна з днем народження.

Відповідаючи на запитання ведучої, Кива заявив, що «привітав лідера сусідньої держави як чоловіка, до якого він відчуває повагу».

«Я вважаю, що ця людина записана в історію як світовий правитель, який на сьогодні диктує світу свої правила. І це може викликати повагу», – заявив проросійський депутат і додав, що РФ – «економічний партнер України».

Кива також заявив, що «наступного року Путіна вітатиме вся Верховна Рада». Він стверджує, що його колеги по фракції ОПЗЖ не заперечували проти таких заяв на адресу Росії та Путіна.

Нагадаємо, 7 жовтня нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива привітав президента країни-агресора Володимира Путіна з днем народження, назвавши його «великим лідером дружнього до України народу».

Згодом українські військові звернулися до Киви, який привітав Путіна.

Обурені військові заявили, що Кива, який раніше привітав диктатора Володимира Путіна з днем народження, плюнув на могили загиблих бійців. Герої відео закликали всіх громадян України по можливості «плюнути в морду» депутату-зраднику.

Також, солдати запросили Киву на передові позиції на Донбас, де за їхніми словами, він зможе особисто привітати росіян по той бік фронту. Також бійці порекомендували депутату «лікуватися від наркотичної залежності».