Катерина готувалася до весілля, бо усі дівчата вже бігали за її нареченим. Та перед Різдвом Дмитро позичив у нареченої 1000 гривень. Катерина гроші дала, а потім задумалася

– А я вже почала думати, що ось воно, моє щастя, – зітхає моя однокласниця Катерина. – Нарешті зустріла свій ідеал. Про весілля вже стала думати, про дитину навіть. Ось дура.

– І що сталося, весілля таки не буде вже?

– Не знаю, чесно кажучи. Не розумію, як реагувати на таке, я про це навіть й подумати не могла.

Катерина і Дмитро зустрічаються вже рік. І взагалі Дмитро, як чоловік хороший, Катю цілком влаштовує – він розумний, начитаний, цікавий, активний, невибагливий в побуті і, здається, зовсім не скупий. Для Катерини це дуже важливо. Ні, вона не збирається постійно сидіти на його праці, не чекає дорогих подарунків, і сама цілком в змозі заплатити за себе в кафе. Проте в її картині світу це повинен робити чоловік, він має бути надійною та вірною опорою для дружини.

Дмитро сам завжди і всюди по рахунках розплачувався сам, не допускаючи навіть думки, що його супутниця буде оплачувати свій рахунок сама.

Перші пів року у Катерини з Дмитром все йшло просто чудово, а потім у Дмитра почалася, як то кажуть, “чорна смуга” в житті, не найкращий період – він залишився без роботи.

Спочатку він начебто сильно і не засмутився – був упевнений, що роботу знайде легко, та й накопичення у нього були.

Але час йде, знайти місце з хорошими умовами нехай навіть такими ж, або хоча б не сильно гірше, ніяк не виходить. Криза на дворі. Дмитро робить все, щоб знайти роботу, але поки не виходить, оновлює скрізь своє резюме – але відгуків небагато. Заощадження тануть як сніг на сонці.

Звичайно, Катерина підтримує, допомагає в усьому. Дмитро начебто поки намагається не сумувати. Перед святами в плані пошуків роботи і зовсім настала велика перерва. І Дмитро звернувся до Катерини з проханням – ти мені, мовляв, не позичиш 1000 гривень? Я як тільки зароблю, відразу віддам!

Для Катерини сума невелика і цілком посильна, в принципі, і втратити її зовсім не шкода. Точніше, не те щоб не шкода, гроші втрачати неприємно завжди, але особливої ​​проблеми не буде. І Дмитро, звичайно, про це знає.

Здавалося б, виручи чоловіка, та й по всьому, тим більше, не чужа людина. Майже наречений. Але Катерина серйозно задумалася.

Чи варто виходити заміж, якщо чоловік сидить без копійки, а весілля за що тоді робити?