Корисні поради щодо сушки білизни у квартирі з високою вологістю

Не усі люди замислюються над тим, чому не можна сушити білизну у квартирі за підвищеної вологості. Річ у тім, що це може спровокувати появу цвілі або алергії, що є небезпечним для здоров’я, інформує Ukr.Media.

Чи можна сушити білизну у квартирі

Сушити білизну у квартирі небажано, але якщо немає іншого виходу, потрібно дотримуватися деяких правил. У ванній це робити не слід, тому що через високу вологість повітря, вона не просохне, до того ж це може призвести до появи цвілі.

Приміщення, де сушиться одяг, має бути провітрюваним. Обов’язково речі потрібно прополоскати — це допоможе позбавити їх від залишків миючих засобів. Одяг або білизну слід гарненько викрутити, а якщо цього не можна робити, то необхідно дати можливість воді стекти.

Прання слід починати після того, як уся родина піде з домівки. Залишатися у квартирі з купою сирої білизни небажано.

Де і як не потрібно сушити білизну

Для сушіння білизни не підходять місця з поганою вентиляцією — це призведе до погіршення мікроклімату і білизна отримає неприємний запах. У ванній не варто залишати сирі речі, особливо якщо вона має погану вентиляцію. У дитячій кімнаті сушити їх не рекомендується, тому що після висихання білизни частинки миючого засобу потрапляють у повітря, а вони є сильними алергенами.

На радіаторах цього також робити не можна, тому що бруд з них може залишитися на випраній білизні. Є тканини, які не переносять сушку за високої температури — вони можуть деформуватися. Якщо на радіаторі була іржа, то на одязі з’являться плями, які потім буде дуже складно вивести. Електричні прилади для опалення не можна використовувати у якості сушки для речей. Вони теж становлять шкоду для людини, а ще можуть призвести до пожежі.

Помилки під час сушки білизни, яких усі припускаються

Дуже часто багато людей зіштовхуються з такими помилками за домашніх умов:

Сушка з використанням пожежонебезпечних інструментів

Часто люди вдаються до витончених методів, аби швидше висушити речі. Наприклад, розвішують їх над газовою піччю, перед обігрівачем або тепловентилятором. Такі методи сушіння є небезпечними, адже у будь-який момент може статися пожежа.

Сушка у кімнаті без вентиляції

Сушка білизни у холодну пору року у квартирі за поганої вентиляції підвищує вологість повітря у кімнаті, перевищуючи норму у кілька разів, що з часом призводить до появи цвілі. Часом люди можуть навіть не здогадуватися, що стало причиною їх поганого самопочуття або через що розвинулася алергія.

Де сушити білизну у квартирі

Для сушіння білизни багато виробників пропонують спеціальні технічні рішення, які забезпечать комфорт і якість сушіння білизни. У продажу є спеціальні сушильні машини, які на вигляд схожі на пральну машинку. Вони добре висушують білизну і підходять для квартир з великою площею.

Крім сушильних машин пропонуються осушувачі повітря, які є більш доступними. Ці прилади призначені для видалення вологи у приміщенні. Мокрі речі можна повісити на підлогову сушарку і у цей момент увімкнути осушувач. Він забирає конденсат від білизни і зберігає нормальний рівень вологості у приміщенні. Осушувач не займає багато місця, тому підійде для квартир з будь-якою площею.