Корисні властивості шипшини: коли збирати, та як правильно зберігати

Розповімо вам, як правильно збирати, висушувати та зберігати шипшину. У багатьох людей на присадибній ділянці ростуть кущі шипшини, але як правильно використовувати її ніхто не знає. Шипшина містить безліч вітамінів, які корисно впливають на організм.

Збирання шипшини.

Збирати врожай потрібно починати з серпня місяця. Ягоди повинні набути помаранчевого або червоного забарвлення. Смакові властивості – кислуваті або солодкі. Твердими на дотик, це ознака, що ягода містить велику кількість вітамінів.

Зазвичай використовують висушені плоди. Не висушені ягоди можуть негативно впливати на організм під час вживання.

Місця для висушування ягід.

Основним способом було висушування шипшини у печі. Але в наш час знайти піч дуже важко, тому пропонуємо такі методи висушування.

Повітряний. Процес затяжний, бо висушувати ягоди потрібно від 2 до 4 тижнів. Розстеліть покривало на горищі та розсипте ягоди. Чекайте поки ягоди висохнуть самостійно. Горище повинно гарно провітрюватися. На свіжому повітрі, у затемненому місці розкладіть ягоди. На ніч їх потрібно заносити та під час висушування — перемішувати. Час висушування зменшується, якщо насипати ягоди тонким шаром.

Можна висушити ягоди у духовій шафі. Час висушування може становити 8 годин. Розігрійте духовку до 40 градусів. Одним шаром висипте ягоди на деко та поставте у духовку. Шафа повинна бути трохи відкрита. Через деякий час, збільшуйте температуру до 60 градусів. Кінцевий результат – тверді на дотик плоди, але при натисканні вони легко розпадаються. Потім складіть плоди у ящик з дерева та накрийте дерев’яною кришкою. Ягоди повинні пропаритись протягом 3 днів. Після розкладіть шипшину у мішечки з натуральної тканини та зберігайте у темному місці.

Ягоди для висушування повинні бути з плодоніжками, так вони довше лежатимуть.

Бажаємо успіхів!