Липневі пенсії: хто і скільки отримає після індексації

Українцям нагадали про черговий перерахунок пенсійних виплат.

Зокрема, вже з 1 липня у всіх пенсіонерів без виключення, істотно зростуть їх виплати. У зв’язку з тим, що будуть підвищувати як максимальні, так і мінімальні пенсії. Разом з тим буде нарахована і доплата за надстаж. Про це пише “Апостроф”.

Очікується, що розмір підвищення в середньому складе до 850 грн.

Так, якщо говорити про мінімальний розмір пенсії, то до нього надбавка складе всього 85 грн – з 1769 він виростить до 1854 грн. Саме таку суму отримуватимуть українці, молодше 65 років у разі відсутності необхідного стажу. У зворотному випадку їх виплата вже становить не менше 2400 грн.

В той самий час сума максимальної пенсії виростить відразу на 850 грн. Варто зазначити, що така пенсія не повинна перевищувати 10 прожиткових мінімумів. До липня йшлося про 17 690 грн, а після 1 липня розмір максимальної пенсії буде вже 18 540 грн.

На надбавку за надстаж варто розраховувати чоловікам, які офіційно відпрацювали більш ніж 35 років, за кожні додаткові 12 місяців їм буде нарахована надбавка до пенсії в розмірі 1% прожиткового мінімуму. На цей момент це 17,69 грн, а після 1 липня буде вже 18,54 грн.

Надбавка буде нараховуватися і жінкам, але у них вимога по стажу становить 30 років.