Мене не було вдома 10 днів, коли я з дітьми повернулася, не знала, за що мені братися в першу чергу. А чоловік живе так, ніби нічого не бачить – поки йому не скажеш, що потрібна його допомога.Ну нічого сам не буде робити!

Мене не було вдома 10 днів, коли я з дітьми повернулася, не знала, за що мені братися в першу чергу. А чоловік живе так, ніби нічого не бачить – поки йому не скажеш, що потрібна його допомога, він нічого робити не буде

– Мій чоловік ніколи не бачить роботи, яку треба зробити. Для того, щоб він виконав якусь роботу, його треба попросити. Але я не розумію, чому я повинна постійно просити чоловіка зробити те чи це? – журиться Вікторія. – Врешті-решт, він батько сімейства. Тут його діти і його будинок. Чому ж він в упор не бачить розкиданих іграшок, немитого посуду, відра для сміття і дитини в брудному підгузку? Чому він ніколи не зрозуміє сам, що в будинку скінчилося масло і шампунь, що треба вкрутити лампочку або купити новий йоржик для унітазу?

У Вікторії та Романа дві дочки: старшій два з половиною, молодшій – рік

Вікторія не працює, сидить з дітьми. І, як у багатьох сім’ях, діти і побут повністю на ній. Ніхто, крім неї, не знає, коли і чим годувати дітей, де і як гуляти, у скільки вкладати спати. Це й не дивно – чоловік цілий день на роботі, приїжджає затемна. Він навіть не підозрює, як важко Вікторії справлятися з усіма справами.

Взагалі, якщо він удома, то в допомозі дружині він ніколи не відмовляє. І з дітьми сидить охоче, і дрібним ремонтом займається, і посуд може помиє, і картоплю начистить. Чоловіка можна відправити в магазин, попросити пропилососити, закинути або розібрати прання. Бентежить Вікторію тільки одне – ну чому про допомогу його постійно потрібно просити? Завжди про все йому потрібно говорити. Ініціативи від нього самого – ніякої.

Тиждень тому Вікторія з дітьми виписалися з лікарні, де відлежали десять днів. Чоловік привіз дружину і дітей на машині, з сумками, пакетами, і Вікторія заметушилася по квартирі, не знаючи, за що хапатися. Роздягати і мити дітей, чи шукати в сумках і переодягати підгузник, або готувати щось на обід, або завантажити в пральну машину брудну білизну. Квартира за десять днів їх відсутності перетворилася буквально в барліг. Скрізь стояли немиті чашки, лежав пил, зяяли незаправлені ліжка, валялися речі, які Вікторія залишила ще десять днів тому.

– Романе, ну ти хоч би посуд помив! – з докором сказала Вікторія.

– Посуд? Зараз помию! – з готовністю відповів Роман, пішов на кухню і включив воду.

Поки він мив посуд, пролунав телефонний дзвінок, подзвонив приятель, попросив до вечора якийсь інструмент. Вимивши посуд, чоловік почав одягатися.

– А ти куди це? – розгублено запитала Вікторія, стоячи з пилососом в одній руці і з дитиною в інший. – Я, взагалі-то, планувала прибирати, сумки розібрати, дітей купати. Обід треба готувати, білизну поміняти, ти хіба не знаєш сам? Романе, у нас стільки справ! Які можуть бути зараз друзі!

– Так Дмитру ж дриль потрібна! – розвів руками чоловік. – Звідки я знав, що ти прибирання планувала і дітей купати прямо терміново, ось зараз? Треба було сказати! Сказала б відразу – я б залишився. А тепер – я вже Дімі обіцяв, вибач. Прийду через пів години – приберемо.

Вікторія в результаті образилася, а чоловік щиро не зрозумів, у чому його вина. Що дружина попросила, він зробив. А що не просила – так він не зобов’язаний вгадувати.

А Вікторія не розуміє, чому чоловік не бачить, що їй потрібна його допомога. Невже все життя вони так проживуть – вона вказуватиме йому, що треба робити, ніби він сам цього не бачить. Чи можливо таке, що чоловік зміниться? Бо так далі жити просто неможливо.