Ми вже кілька разів танцювали разом з цим хлопцем, а я не пам’ятаю, як його звуть. Нерозумно якось, він же мені представився тоді, в перший раз. І запитати незручно. Рухається добре, шкода буде, якщо перестане ходити в зал. Треба спробувати злегка причарувати його, ну, чисто по-жіночому, щоб не втік. Видно, я не в його смаку, ніяких емоцій в мою сторону

Я сиджу на дивані, загорнувшись в м’яке одіяло. Чашка чаю гріє руки, а в душі бушує обурення і образа.

Ми знову посварилися. Закриваю очі і чомусь переношуся на 13 років назад – інший диван, інша кімната, замість одіяла – великий рожевий слон, замість чаю сльози розчарування. Я з надією дивлюся як вже два тижні мовчить телефон. Все дурниці, треба відпустити… Зусиллям волі змушую себе встати і поїхати на заняття в танцювальну студію.

Понеділок. Дякую татові, підкинув до інституту. На ганку багато народу. “Привіт, Катерино!” – обертаюся – Сергійко з моєї групи: “Добре виглядаєш”. Я посміхаюся у відповідь. Хороший він хлопець, бачу, що я йому подобаюся.

“Може, сходимо після занять в кіно?” – не відступає він. “Вибач, я сьогодні ніяк. У басейн з дівчатами йдемо”, – я винувато тисну плечима і заходжу в будинок альма-матер, відчуваючи його погляд на спині.

Ніч, ранок, день. Все по колу – інститут, друзі, будинок. Танці – практично єдина можливість не думати про те, що я тепер одна. Телефон байдуже мовчить – значить, не потрібна.

Час йде, вже майже не плачу, розірвані стосунки якось в тумані. “Катю, давай я тебе відвезу!” – втретє пропонує мій дядько. Вся сім’я сидить за столом на дні народженні дідуся. Мене вже злегка розморило від кількості різноманітної їжі, і не особливо хочеться виповзати в листопадову вогкість.

Під напором родичів я урочисто виряджаюсь в студію на танцювальне тренування. Ледве застебнула ремінці на туфельках, і настрій мій злітає вгору. “Тепер спробуємо в парах”, – звучить голос педагога.

Оглядаюсь, а біля мене стоїть хлопчина в смішний футболці з намальованою рибою на гачку: “Можна вас запросити?”. Я киваю. Я не бачила його тут раніше.

Я майже змирилася з телефонним мовчанням. Плюшевий слон вже не покривається сльозами. Зусиллям волі змушую себе відключити в голові функцію пошуку відносин.

“Катю, ну, може, сьогодні в караоке? Наші йдуть”, – Сергійко не відступає. “Вибач, у мене танці”. Мені вже якось незручно йому відмовляти, він так щирий.

Ми вже кілька разів танцювали разом з цим хлопцем, а я не пам’ятаю, як його звуть. Нерозумно якось, він же мені представився тоді, в перший раз. І запитати незручно.

Рухається добре, шкода буде, якщо перестане ходити в зал. Треба спробувати злегка причарувати його, ну, чисто по-жіночому, щоб не втік. Видно, я не в його смаку, ніяких емоцій в мою сторону.

Розслабся – займається і добре. Скоро Новий рік, треба переключитися на подарунки, та й в інституті напевно буде вечірка. Подружки кличуть святкувати в клуб, думаю, поїду. Саша (нарешті, на свій сором, я дізналася, як звуть мого партнера) пару раз запитував, де я збираюся відзначати свята. Почувши про клуб, як-то дивно знизав плечима і змінив тему розмови.

Ну й добре, я вже давно перевела наш тандем в виключно творчий. Я втомилася, сесія на носі. Новий рік не приніс нічого феєричного – просто чергова календарна дата. Клубне життя явно “не моє”. Дуже хочеться тепла і сонця.

“Катю, слухай, у мого друга в лютому день народження, може, ти сходиш зі мною”, – як би між іншим запитує Саша. Я збентежена – що я буду робити на святі абсолютно незнайомих мені людей. Мабуть, піймавши мій розгублений погляд, він запевняє, що це просто дружні ресторанні посиденьки і відмінна можливість потанцювати.

Я киваю на знак згоди, хоча в голові дивне відчуття паніки. Субота. Рівно о 6 вечора дзвонить домофон. А я тільки закінчила гарячково кидатися від шафи до дзеркала в пошуках кращого варіанту наряду. Спускаюся. У автомобілі мене злегка трусить. Намагаюся розслабитися. Ресторан дуже милий і досить демократичний.

Перше збентеження швидко йде, і ось я вже активно з усіма спілкуюся. Щось клацає всередині, коли Саша несподівано обіймає мене ззаду. Відразу в голові виникла картинка. Мені близько 6 років.  Ми з мамою стоїмо на засніженій зупинці і, здається, нескінченно довго чекаємо автобуса. Дуже холодно, мама притискає мене до себе, і я відчуваю тепло і захист. Вже зовсім пізно, Саша привозить мене додому.

Я не поспішаю, як зазвичай, виходити з автівки. Несподівано він починає розповідати про себе. Не знаю, чому я більше здивована: його відвертості або тому, що я, напевно, вперше в житті ось так слухаю чоловіка. “Ти замерзла?” – запитує Саша, пропалюючи мене очима. “Так”, – зітхаю я, намагаючись осмислити все, що відбулося.

Одна частина мене хоче рвонути до рятівного під’їзду, інша в очікуванні продовження. “Я взагалі сонця хочу, втомилася дуже від темряви й холоду”, – несподівано зривається з моїх губ. Ось тепер треба бігти.

Березень. “З днем ​​народження, кохана!” – вимовляє він, простягаючи мені великий жовтий конверт. Нерішуче простягнувши руку за подарунком, я насторожено питаю: “Що це?”. “Сонце – ти ж хотіла”, – хитро посміхаючись, відповідає він.

Через два тижні я вже лежу на білому шезлонгу під гарячим єгипетським сонцем. Так не буває, але саме так і повинно було бути. Я відчуваю кожен його погляд, кожне слово. Начебто тоді в ресторані хтось натиснув на невидиму кнопку, і запалилися тисячі маленьких вогників, які вказали мені шлях.

Я дивлюся на нього і вже, здається, знаю, що він мені скаже. Саша обганяє мої сміливі думки: “Ти вийдеш за мене заміж?”. Як так?! Ось так, просто лежачи біля басейну? Швидко встаю, навіть не для того, щоб обдумати пропозицію, мені просто потрібно видихнути. “Так, так, так”, – в голові, на губах … Вже за північ, ми сидимо на балконі, обнявшись.”А потім у нас народяться два пупсика”, – заплітається язик – чи то від вина, чи то від щастя – кажу я. “Зауваж, ти сама це сказала”, – сміється мій тепер вже майбутній чоловік.

Дзвінок телефону повертає мене в реальність: сини йдуть зі школи. Я перекладаю погляд на сімейне фото, з нього мені посміхаються наші четверо дітей. Посміхаюся у відповідь і, слідуючи пориву, швидко набираю літери на телефоні: “Я люблю тебе”. Мобільний майже миттєво відгукується рідним голосом людини, яка подарувала мені сонце в конверті.