Микола повернувся в квартиру: там тихо. Речі розкидані лежать. Чашка з остиглим чаєм. Головне, він весь час, весь останній час сварився з Олею. Грошей не вистачало. А дружина тринькала гроші, купувала занадто багато продуктів. Вчора купила полуниці коробочку. Маленьку, за великі гроші. Пригорща штучних ягід за шалені гроші! Ну яка полуниця взимку, скажіть на милість! Ми ж не мільярдери

Ольга зaхворіла раптово. Приїхала “Швидка”, оглянули, відвезли. Микола від розгубленості поїхав слідом до лікарні. Йому сказали поки їхати додому. А потім зателефонувати… Микола повернувся в квартиру: там тихо. Речі розкидані лежать. Чашка з остиглим чаєм. Головне, він весь час, весь останній час сварився з Олею.

Грошей не вистачало. А Ольга тринькала гроші, купувала занадто багато продуктів. Вчора купила полуниці коробочку. Маленьку, за великі гроші. Пригорща штучних ягід за шалені гроші! Ну яка полуниця взимку, скажіть на милість! Вони ж не мільярдери.

Ще крем купила. Ось баночка стоїть біля дзеркала. Теж дорогий занадто. Він бурчав і лаявся.

На плиті суп. Микола скільки разів говорив, що не треба варити стільки. Хто це буде їсти, вони ж удвох живуть! До сьогоднішнього дня жили удвох, так.

Микола сів за комп’ютер. Він не хотів думати ні про що, але тут же відкрилася реклама курорту. Вона хотіла на курорт, на море. Це дуже дороге задоволення, він так і сказав. Бездумне марнотратство, коли треба платити кредит і розширювати житлоплощу. “Двушку” поміняти на “трійку”. І яму треба під фундамент копати, будувати будинок. Автівку міняти пора…

І не тільки це. Ольга занадто надовго займала ванну кімнату. Микола сердився. Вони сварилися. А зараз – ванна вільна. І в ліжку можна хоч поперек лягти. Ніхто не завадить і ковдру стягувати не буде.

І можна палити в квартирі. Ніхто не закричить: “Ти з глузду з’їхав! Припини!”. Можна пивко пити. Скільки влізе. І дивитися футбол або політичні дебати.

А на дивані лежить її халатик з вишитим ведмежам. Зім’ятий поспіхом; вона переодягнулася через силу.

Він халатик розправив, склав і заплакав, як трирічний малюк. Тому що одному нічого не треба. Одному погано. Нестерпно одному в будинку, де жили разом, удвох. Навіщо він лаявся? Навіщо економив на дрібницях? Вчепився в цю полуницю, як тарантул якийсь. Може, це остання радість була у людини?

Ось так Микола плакав один, витираючи сльози халатиком. Від халата пахло дружиною.

А потім подзвонив і дізнався, що все пройшло нормально. Добре. І побіг щодуху до автівки. За полуницею поїхав і купив п’ять кілограмів відразу. Багато прозорих коробочок з дорогими і не дуже-то смачними ягідками. Але у них все одно був трішечки полуничний смак. Присмак.

Вся палата їла полуницю і всі хвалили. Дружині поки їсти її не можна. Він роздав ягоди і сидів біля ліжка Ольги. Щасливий. Щасливий, як всі, хто зміг утримати те, що майже втратив.