На всіх не вистачить. В Україні злетить ціна на найпопулярніший овоч

Ціни на продукти в Україні упродовж 2021 року переписуються мало не щодня. Серед причин цього називать і локдаун, і несприятливі погодні умови, і ціни на енергоносії та пальне, і навіть світові тенденції. Цікаво, що жоден із цих чинників не зіграв на їхнє зменшення, а навпаки – усі вони лише прискорювали зростання цін на продукти.

Україна знаходиться на третьому місці у світі за масштабом споживання картоплі на душу населення, от тільки за прогнозом директора насіннєвої компанії “Агріко Україна” Миколи Гордійчука все може змінитися вже в грудні. Бізнесмен попереджає українців про зростання цін на найпопулярніший овоч.

Так, за словами Гордійчука, цьогорічні умови для картоплі були не дуже вдалими. Особливо в північних областях України. Так, на Харківщині багато врожаю картоплі погнило через перезволоженість ґрунту.

Крім того, посіви картоплі понищили і шкідники. Наприклад на Тернопільщині запроваджували карантинний режим по золотистій нематоді.

Більш-менш непоганий врожай був зібраний, за попередніми підрахунками, лише на заході України, але цього замало, щоб забезпечити потреби всіх.

Про те, що врожай картоплі був нікудишнім свідчить той факт, що на полицях супермаркетів багато картоплі калібром 30-35 мм, яка минулого року йшла виключно на корм тваринам та виробництво крохмалю. Змінились критерії і до “хорошого середняка”, так як тепер він 40-50 мм, при стандарті понад 50 мм.

До слова, щедрий урожай фермери зібрали капусти, саме тому цей овоч зараз продають навіть по нижчим цінам, ніж тиждень тому. Так, капуста білоголова коштує на базарі від 5 до грн/кг, “голубцева” – 8 грн/кг, червоноголова – по 10 грн/кг, броколі – по 35 грн/кг, савойська – по 12 грн/кг.

Крім того, не зросли в ціні українські фрукти. Цьогоріч яблука, разом із іншими фруктами, не такі затребувані покупцями, як продукти основної групи – олія, борошно, м’ясо чи цукор. Через це фермери мусять знижувати ціни на свою продукцію, аби хоч щось продати і виручити за свою роботу.