– Не буде дитини – знайду іншу. Ту, яка зможе стати матір’ю, – заявив мені чоловік. Тоді я запропонувала рідній сестрі квартиру в обмін на дитину

Моя сестра у декретній відпустці. Вона давно одружена, виховує з чоловіком двох дітей. Усі четверо живуть лише на його зарплату, тому вони перебувають у фінансових труднощах. Ще й квартиру орендують. Сестра щодня мені скаржилася, що у них немає грошей на звичайні речі. Просила в борг то у мами, то в мене. Ніхто їй не відмовляв, адже ми розуміли, що це на їжу дітям.

У мене з чоловіком було все по-іншому: жили добре та мали хороші зарплати. Ще в чоловіка були заможні батьки, які купили нам квартиру. Чоловік був завжди проти моєї допомоги сестрі, він не вважав за потрібне завжди давати їй гроші.

Так я потайки від нього давала трішки грошей сестрі та племінникам. Одружені ми з чоловіком вже 6 років. Спершу не планували дітей, адже думали пожити для себе. Але тепер наші стосунки просто на межі. З дітьми нам не виходить, а згодом чоловік мені заявив:

– Не буде дитини – знайду іншу. Ту, яка в змозі стати матір’ю.

Ми спробували безліч варіантів лікування та процедур, були в найдорожчих лікарів, але результату не було. Я розуміла, що залишається один варіант: знайти жінку, яка б погодилася нам народити дитину. Мені було страшно погоджуватися на такий експеримент з чужою людиною, тому я запропонувала це сестрі в обмін на квартиру.

– Ти що таке говориш? Я ледве цих двох виносила, мені вистачить вже. Знову 9 місяців терпіти цей стан…

Сестра так і не погодилася на мої вмовляння і після цього ми більше не поверталися до цієї теми. Наше спілкування не змінилося, і я продовжувала підкидати їй трішки грошей.

В приватній клініці нам знайшли хорошу жінку, яка погодилася на нашу пропозицію. Ми ще й неабияк заощадили грошей, адже тут потрібно було виплатити значно меншу суму, ніж вартість нашої квартири. Коли жінка була на 4 місяці вагітності, я дізналася, що сестра теж чекає дитину. Я була вражена. Вона ж мені клялася, що більше ніяких дітей. Коли в мене попросила знову грошей, я відмовила.

Згодом ми взагалі перестали спілкуватися. Як тільки я перестала їй допомагати, дзвінки до мене припинилися. Мені ж було не до цього, я готувалася до народження моєї малечі.

На мою новонароджену дочку мамі було плювати. А ось син сестри – єдиний онук, розтопив серце бабусі. У чоловіка сестри з’явилися проблеми з роботою – протягом усіх 9 місяців сестра часто була у лікарні, і її чоловік дістав начальство з лікарняними і невиконанням плану. Про кого згадала безгрошова багатодітна сестра? Правильно – про свою старшу сестру-дурепу з бездонним гаманцем.

Мені вже це набридло. Треба було думати перед тим. як народжувати. Чому я маю забезпечувати їх сім’ю. Якщо б у мене не було грошей, я б не позволила собі такої розкоші: троє дітей. Тепер і мама мені надокучає, хоче, щоб ми з чоловіком віддали сестрі житло:

– Май совість: у вас 2 квартири, а у сестри 3 дітей і орендоване житло. Поділися, а?

Я розумію, що у них проблеми, але в мене тепер є донечка, про майбутнє якої маю дбати я. Я розумію, що окрім мене і чоловіка, вона більше нікому не потрібна.

Я щовечора думаю про своїх племінників, мені жаль дітей. Я думаю про те, щоб допомогти сестрі. Але водночас усвідомлюю, що таке ярмо буле на моїй шиї до кінця життя.

Як мені вчинити в такій ситуації?