Не тільки будуть відключати газ і світло, а й заблокують карту: українців чекає нове покарання за борги по “комуналці”

Через заборгованості в оплаті комунальних послуг, українців будуть не тільки відключати від постачання

Те, що крім нарахування пені, позбавлення соціальної допомоги, відключення від газу та електроенергії, у громадян-боржників можуть заблокувати рахунки або навіть виселити з єдиної житлової нерухомості, зафіксовано в Законі України “Про житлово-комунальні послуги”.

Наприклад, якщо не оплачувати комунальні послуги своєчасно, підприємство-постачальник, згідно з нормами чинного законодавства, спочатку почне нараховувати пеню, в розмірі 0,01 відсотка за кожен прострочений день(загальна сума штрафу не може бути вище 100 відсотків розміру боргу). Крім того, в Україні забороняється відключати побутового споживача тільки від подачі води й теплопостачання, але от від газу та електроенергії – допустимо.

Також, недобросовісних платників позбавляють субсидій, якщо ЖКГ-послуги не оплачувалися більше 3-х місяців, а сума боргу вище 340 гривень. Якщо ж сума заборгованості значна, і громадянин не бажає її оплачувати, то можуть заарештувати рахунки в банках, після того, як постачальник подасть до суду, а справу передадуть у виконавчі служби. І, якщо суд відбувся, відбирати зможуть не тільки грошові кошти, але будь-яке рухоме майно, включаючи побутову техніку, особисті речі або автотранспорт, а в тому випадку, коли сума боргу понад 120 000 гривень, забрати можуть і єдине житло.

Втім, якщо ЖКГ-послуги не оплачувалися вчасно через затримку в перерахуванні будь-якої соцдопомоги або зарплати, пеню нараховувати не мають ніякого законного права. А якщо ще й врахувати, що карантин в Україні продовжили до жовтня, то все ще діє мораторій на відключення від послуг, виселення з єдиного житла або нарахування штрафів.