Несподіваний тренд: мода на килими на стінах повертається

Назад у минуле.

Напевно, багато хто з вас пам’ятають, що мало не головним «символом» заможного життя сім’ї було безліч килимів. Якщо ж паласами були встелені всі кімнати і килими висіли на стінах-то це явно була квартира заможного сімейства. За часів дефіциту за килимами не соромились їздити за кордон, діставали їх по блату. І все заради того, щоб прикрасити ними весь будинок. Найкрасивіші килими вішали на стіну. Простішими килимовими виробами встеляли підлоги. Згодом мода на «килимове безумство» закінчилася. Тепер килими можна зустріти лише як невелике підлогове покриття. Думаєте, про килими на стінах забули геть? А ось і ні.

Буквально в кінці червня на відомому Лондонському аукціоні Phillips відбулися два вельми цікаві лоти. Це були два настінних килими, створені Іто і Рафаелем Моне. Ці лоти були продані за 40 тисяч фунтів стерлінгів.

Багато б посміялися над цією новиною, однак багато дизайнерів, в тому числі і декоратор Олександр Блохіна, вважають що мода на настінні килими повертається знову.

Уже багато дизайнерів у своїх роботах використовують таку незвичайну прикрасу. Звичайно ж, такі настінні килими виготовляються в основному вручну з шовку або вовни. Ці килими більше схожі на справжній витвір мистецтва, на картину або панно, ніж на звичний килим.

Звичайно ж, декоратори попереджають, якщо ви раптом також вирішили прикрасити свій будинок килимами, то також віддавайте перевагу виробам з якісних дорогих матеріалів з коротким ворсом. Інакше ваш дизайнерський задум перетвориться на звичайний мішок.

У вас вдома є килими на стінах?