Невістка при гостях запитала, коли я перепишу квартиру на сина

Ірина Вікторівна недавно приїхала до свого сина, щоб привітати його з Днем народження. Все б нічого, якби не питання невістки за сімейним столом, яке збентежило і в певній мірі образило свекруху. Ірина Вікторівна, мати, і сім’я сина Олега перебувають в дивних стосунках. І це почалося більше 20 років тому.

Олегу було трохи за 20, коли в їх з Іриною Вікторівною будинку з’явилася Карина. У неї було своє уявлення про домашнє господарство. І як тільки Карина стала офіційною дружиною Олега, вона почала встановлювати свої порядки. Основою всього був поділ господарства. Тобто Ірина Вікторівна готує собі окремо, а Карина з Олегом собі окремо. Те ж саме стосується і прибирання і покупок.

Жили майже як в гуртожитку. Зустрічалися найчастіше на кухні. Ірина Вікторівна в кімнату Олега та Каріни взагалі не заходила. Побоювалася чогось. Не хотіла заважати щастю сина. Але в той же час про її щастя діти не особливо дбали. За весь час спільного життя Карина навіть жодного разу не запросила свекруху з ними повечеряти. Ніби чужі.

Так тривало роками. Дійшло до того, що в кухні з’явився другий холодильник. Але незабаром Ірині Вікторівні довелося в поспіху покинути квартиру. Її мама в селі захворіла і потребувала догляду. Ще через 3 роки її не стало. Так як життя в селі Ірині Вікторівні сподобалося, вона відремонтувала будинок, завела господарство і стала там жити, час від часу беручи до себе онуків. Варто сказати, що Олег охоче приїжджав з дітьми до матері. А ось Карина за 15 років роздільного життя провідувала свекруху всього кілька разів.

Зрозуміло, як будь-яка любляча мати і бабуся, Ірина Вікторівна регулярно передавала продукти з городу своїм рідним. Але в цей раз на початку вересня вона вирішила відвезти овочі сама. У сина якраз був День народження. Чим не привід відвідати рідних! Її прийняли і посадили за святковий стіл.
Все йшло добре. Гості, страви у великих і маленьких тарілках, компот в графині і дещо міцніше в келихах.

Раптом Карина запитує свекруху:
– Ірина Вікторівна, коли ви збираєтеся на Олега квартиру переписувати?

Питання застало Ірину Вікторівну зненацька. Вона абияк відповіла, що Карині не варто турбуватися з цього приводу. На щастя, хтось почав розповідати анекдот і Карина відвернулася. А Ірина Вікторівна все ніяк не могла викинути це питання з голови.

Начебто нічого такого страшного невістка і не запитала. Але чомусь Ірині Вікторівні було неприємно. Так, за документами квартира все ще оформлена на неї, але за фактом там вже давно живе сім’я Олега.

Очевидно ж, що квартира дістанеться йому. Більше нікому її отримувати. Навіщо ж тоді таке питати, та ще й при всіх?