Нові платіжки, лікарняні та шкільні обмеження. Топ змін, що зачеплять українців з 1 вересня

Українців з 1 вересня чекає багато змін.

В Україні з 1 вересня в силу вступлять нові зміни, які стосуються оплати комунальних послуг, лікарняних листів і школи. Зокрема, для українців, які не перейшли на літній тариф газу, оприлюднили нові ціни. Один кубометр газу буде коштувати від 7,99 до 20,96 гривні за кубометр газу.

А ось ціна за електрику для деяких абонентів навпаки піде вниз. Вересень останній місяць, коли ціна за електрику буде фіксованою. З жовтня ті абоненти, які споживають в місяць до 250 кіловат-годин – тариф складе 1,44 гривні.

Також з вересня українці отримуватимуть електронні лікарняні листи. Це буде дуже зручно як для пацієнтів, так і для лікарів. Крім того такі лікарняні не можна буде оформити заднім числом.

У вересні завершується період перепризначення субсидій. У Кабміні розповіли, що більшості одержувачам субсидій її перепризначили автоматично.

А ось пенсії для українців не зміняться. Перерахунок виплат буде розпочато тільки з 1 жовтня і пройде в три етапи.

Школярі розпочнуть свій навчальний рік у звичайному режимі. Маску будуть зобов’язані носити учні старше 12 років на перервах. А ось вчителі в школі зобов’язані будуть носити захисні щитки.

Також школярів чекає оновлене меню в їдальнях. Тепер їх раціон на 75% буде складатися з рослинної їжі. А ось картоплю пропонуватимуть тільки 2-3 рази на тиждень максимум.

З 5 вересня набуває чинності закон, що звільняє внутрішньо переміщених осіб в Україні від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики.

Також з 1 вересня українці можуть задекларувати своє майно і сплатити за нього єдиний податок.