Новий Рік без локдауну. Українцям розповіли про ймовірність скасування карантину на свята

Чиновники оцінили шанси провести цей Новий рік не в “червоній” зоні.

Ймовірність ослаблення карантинних обмежень в Україні є, але тільки в разі спаду захворюваності. Це можливо тільки якщо українці будуть строго виконувати всі рекомендації Міністерства охорони здоров’я. Відповідною інформацією з цього приводу поділився головний санітарний лікар Ігор Кузін, пише Telegram-канал “Кореспондент UA”.

За його словами, адаптивний карантин в Україні поки діятиме до Нового року, а там з урахуванням епідеміологічної ситуації вже прийматимуть подальші рішення щодо його продовження. Варто відзначити, що на сьогодні показник захворюваності коронавірусом продовжує стрімко зростати.

Таким чином, 17 областей вже знаходяться в зоні найсуворіших “червоних” обмежень. Зокрема, йдеться про Київ та Київську область, Волинську, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирську, Запорізьку, Івано-Франківську, Луганську, Львівську, Миколаївську, Одеську, Рівненську, Сумську, Херсонську, Хмельницьку та Чернігівську області.

Тим часом у “жовтій” зоні залишаються Кіровоградська та Тернопільська області.

Влада впевнена, що тільки при вакцинації хоча б 70% населення України вдасться зупинити активне поширення COVID-19 і уникнути нових смертельних випадків від цього захворювання. Поки що відсоток вакцинації надто маленький, щоб можна було говорити про її ефективність.