Осінь з сюрпризом: народний синоптик Леонід Горбань назвав дату, коли випаде перший сніг

Синоптик спрогнозував, чого чекати від погоди восени

Осінь поки ще не повністю вступила у свої права, але недавнє похолодання нагадало українцям про швидкий опалювальний сезон. Від того, якою буде погода восени й взимку, залежить і скільки нам доведеться платити за комунальні послуги. Як прогнозувати народний синоптик Леонід Горбань, осінь приготувала українцям чимало “сюрпризів”, пише Обозреватель.

Таку заяву він зробив, покладаючись на свої розрахунки за старовинною методикою – Брюсовим календарем. Горбань запевняє, що його прогноз на 75% точний.

Але через те, що в Україні відразу 7 кліматичних зон, тому прогнозовані терміни погодних змін можуть трохи зміщуватися на пару днів.

В кінці серпня, коли й був опублікований прогноз погоди народного синоптика він прогнозував в перші 10 днів вересня теплу погоду. Зараз якраз ми й спостерігаємо це.

Ближче до 20 вересня прийдуть дощі та похолодання, але під кінець місяця знову буде сухо і відносно тепло.

Жовтень буде в цілому сухим і прохолодним. За підрахунками Горбаня, в середині місяця прийде “бабине літо”, а кінець жовтня заллє дощами та принесе нічні морози.

У листопаді варто вже чекати дощі зі снігом. Народний синоптик прогнозує, що швидше за все навіть коротких перерв на тепло не варто чекати.

У середині листопада може вже випасти конкретний сніг, погода буде досить морозною до кінця місяця.

Завідувачка відділу прикладної метеорології НАН України Віра Балабух прогнозує, що погода восени 2021 в Україні залежатиме від феномену Ла-Нінья.

За прогнозом метеоролога, осінь в Україні повинна бути теплою, відповідати багаторічним значенням. Але через переміщення холодних фронтів ближче до зими температура буде опускатися навіть нижче нуля, будуть опади у вигляді дощу, на дорогах ожеледь і частий туман.

Прогнози метеоролога і народного синоптика майже збігаються. Осінь, звичайно, буде приносити свої сюрпризи у вигляді похолодання та опадів, але по-справжньому холодно, швидше за все, вже стане в листопаді.