Отруєння! Прямо на брифінгу – дві версії: сталося непередбачуване. Вже розібралися – загадок нема

Нардеп Антон Поляков у момент смерті був добряче напідпитку. У поліції є дві попередній версії: помер від хвороби і отруївся, але правоохоронці схиляються до того, що це була природна смерть.

Про це розповіл на брифінгі Національної поліції у п’ятницю.

Наразі поліція вивчає такі версії причин смерті Полікова:

  • Хронічне захворювання, яке могло призвести до смерті;
  • Отруєння якоюсь речовиною – як самостійно, так і невідомою особою.

Попереднє лікарське свідоцтво про смерть, зроблене після розтину, свідчить, що причиною смерті була гостра коронарна недостатність, гостра ішемічна хвороба серця.

У крові Полякова знайдено алкоголь в об’ємі 1 проміле. Це означає ступінь сп’яніння, при якому людина відчуває ейфорію, сильне порушення рухових функцій і мислення, у неї можуть бути неконтрольовані емоційні сплески, агресія.

Призначено судово-медичну та токсикологічну експертизу трупу, результати якої очікуються протягом двох днів.

За даними поліції, перед смертю Поляков увечері відпочивав разом з людиною на ім’я Руслан Джамбулатов у київському ресторані “Нуар”. Десь у цей час Поляков посварився зі своєю співмешканкою. Після ресторану вони разом з Джамбулатовим більше години каталися по місту на машині. В решті решт, Поляков пересів у таксі, де і помер.

Джамбулатова уже допитали, але не затримували.

У поліції кажуть, що перевірили історію Джамбулатова і дійшли висновку, що це не та людина, щодо якої РНБО вводило у травні санкції, як про це писали деякі ЗМІ. Просто повний тезка – за ім’ям і прізвищем.

Зазначимо, що смерть нардепа з депутатської групи “За майбутнє” Антона Полякова не пов’язана з його політичною кар’єрою і гострими висловлюваннями, хоча цією темою сьогодні намагаються спекулювати.

Таку думку висловив в ефірі ток-шоу “Сьогодні” політолог Андрій Вигиринський.

“На сьогодні мені здається більш, ніж очевидним, що так чи інакше ця подія не пов’язана з політичною кар’єрою і гострими висловлюваннями пана Полякова. Мені здається, що чим більше ми говоримо і надаємо присмак саме такий, спекулятивний і політичний, тим більше горя і страждань ми завдаємо рідним і близьким, і двом дітям народного депутата, який, на жаль, залишив нас”, – сказав політолог.

Як зазначив Вигиринський, треба дати час органам правопорядку, “щоб вони озвучили фактичні дані, якими вони можуть оперувати і ділитись з суспільством для того, щоб вибудовувати вже версії подальші”.

“У будь-якому випадку людська жертва – це трагедія. Тим паче, якщо людина в молодому віці передчасно покидає нас з вами. І перші думки, які були пов’язані з цим – як політики будуть спекулювати довкола того, чи пов’язано це з його професійною діяльністю, чи не пов’язано”, – додав він.

Також додамо, що Висловлювання Третьякової щодо смерті Антона Полякова прокоментував політичний експерт Тарас Загородній.

“Я не знаю чому “слуги народу” досі тримають пані Третьякову на цій посаді, тим більше з питань соціальної політики, хочу нагадати. Після її слів про дітей про те, що у нас зайві діти й так далі, якщо вони з цього її не прибрали, то тут точно не приберуть, судячи з того, що вона там ще говорить. Вона не зупиняється, вона навіть не вибачається. Не знаю, що потрібно, щоб пані Третьякова зробила для того, щоб її, нарешті, виключили, принаймні, зняли хоча б з комітету.

Тому що, якщо ви далі будете підтримувати таку, м’яко кажучи, неадекватну поведінку народного депутата, то вся токсичність буде розбігатися на “слуг народу”. Сподіваюся, якісь кроки будуть з боку “слуг народу”, тому що це на вашій відповідальності, це ваш депутат”, — зазначив політексперт.