П’ятнадцять років тому я доглядала за свекрухою, вона обіцяла мені за це переписати свою квартиру. Я планувала її здавати, але зараз там живе мій син

В свою квартиру, яка залишилася від свекрухи, кілька років тому я впустила сина з невісткою. Думала, на деякий час, поки вони своїм житлом не обзаведуться. Але немає нічого постійнішого, ніж тимчасове.

П’ятнадцять років тому мені довелося доглядати за свекрухою, вона обіцяла мені за це переписати свою квартиру. Ми з чоловіком розлучилися, а потім його не стало, але з його мамою у нас збереглися непогані стосунки. То ж я дивилася за свекрухою до кінця, хоча це було нелегко.

Цю квартиру я планувала на пенсії здавати, але син одружився, жити їм було ніде і я погодилася перший час їм допомогти. Хотіли спочатку, збирали перший внесок, говорили навіть, що через рік-другий візьмуть іпотеку і з’їдуть. Ну а потім одна дитина народилася, друга, невістка в декреті, син один працює, заробляє не багато. Якщо їм зараз ще квартиру знімати, вони просто не зведуть кінці.

Мені теж на пенсію прожити важко, тому я вирішила підробіток шукати. Я спочатку кур’єром піти хотіла, але туди не влаштуєшся зараз. Тому влаштувалася прибирати офіс. Працюю я потихеньку. Приходжу раніше, до шостої ранку, там в офісі ще нікого, крім охоронця, немає. Зате о пів на дев’яту вже вільна.

Може, і не легко, але гроші потрібні! Спробувала кілька місяців на пенсію тягнути – можна жити, але тяжко. Треба підробляти помаленьку, поки є сили, хоч щось відкласти на майбутнє.

А в цьому місяці мені на роботі сказали, що мене будуть звільняти. Так що я залишуся без зарплати. Щось інше зараз знайти важко, а ціни на комунальні послуги і їжу ростуть. Пенсії мені точно не вистачить. Я пішла до сина і прямо запитала, коли вони збираються з’їжджати.

Син сказав, що зараз на роботі у нього проблеми, зарплати врізали, то ж знімне житло він не потягне. Просив ще трохи почекати. Тоді я запропонувала невістці, нехай вона виходить на роботу, а я сидітиму з дітьми. Як на мене, це непоганий вихід.

Але невістка так не захотіла, образилася навіть на мене. Син теж не підтримав цю ідею. Каже, багато літніх людей якось живуть на пенсію, то чому я не можу.

Ось так. Я впустила їх в свою квартиру на певний час, а вийшло, що назавжди.