Пенсії українців зросли на 25%: кому пощастить з підвищенням виплат у 2022 році

Стало відомо, як зростуть пенсії у 2022 році

В Мінсоцполітики повідомили, що з початку 2020 року середній розмір пенсії виріс на 25% або на суму в 784 грн, повідомляє пресслужба відомства.

Повідомляється, що з 1 серпня поточного року розмір середньої пенсії по країні становить 3866 грн.

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна підкреслила, що метою відомства є підтримка доходів пенсіонерів і боротьба з соціальною несправедливістю.

Тому, Мінсоцполітики запропонувало провести індексацію всіх пенсій на загальних умовах, а також підвищити виплати людям, які отримують їх за віком або у зв’язку зі станом здоров’я.

В першу чергу, Лазебна обіцяє підвищення мінімальної пенсії. З середини 2022 року вона становитиме не нижче 2000 грн.

Також раніше пресслужба Мінсоцполітики повідомляла, що внесено пропозицію ввести диференціацію виплат залежно від тривалості страхового стажу.

Очікується, що це рішення сприятиме легалізації трудової зайнятості та сплати страхових внесків за найманих співробітників з боку роботодавців.

У Мінсоцполітики вже складають графік підвищення виплат на 2022 рік і поки планують внести наступні пропозиції до проєкту держбюджету-2022:

З 1 січня зросте розмір пенсії особам, які є ліквідаторами Чорнобильської аварії;

З 1 березня для 10 млн пенсіонерів проведуть індексацію, а також доплат. Буде продовжено програму з підтримки пенсіонерів у віці 70-75 років, а таких громадян зараз в країні 1,5 млн. Також буде введено компенсаційні виплати пенсіонерам старше 75 років;

Двічі за го буде підвищено прожитковий мінімум – 1 липня й 1 грудня, що спричинить зростання пенсій;

З 1 жовтня підвищення мінімальної пенсії за віком буде пов’язане зі зростанням мінімальної заробітної плати.