Перший сніг у жовтні і потеплення в листопаді: Синоптик розповіла, яких “сюрпризів” чекати українцям

Погода в Україні у другій декаді жовтня принесе похолодання. Вдень очікується від 5 до 7 градусів тепла. Вночі +3+5. Можливий сніг з дощем, зазначають Патріоти України.

Листопад почнеться з прохолоди, проте про зиму наразі говорити зарано – в середині місяця температура повітря прогріється до +14 +15 градусів. Про це розповіла завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова.

Кліматологиня розповіла, що в другій половині жовтня очікуються нестабільні температурні показники. Можуть бути заморозки і перший сніг.

Погода в другій половині жовтня

Мартазінова вказує, що вдень і вночі очікується практично однакова температура. Прогнозуються і заморозки — природне явище для цього періоду.

«…різко похолодає і температура повітря вдень і вночі практично зрівняється: близько 5 градусів тепла. Тільки денна 5-7 градусів, а нічна 3-5 градусів. Заморозки в цей період — це природно», — зазначила синоптикиня.

Згідно з її прогнозом, в цей час очікуються температурні гойдалки: потепління чергуватиметься з похолоданням. Якщо буде мінусова температура, то з’явиться сніговий покрив. Однак, цілком ймовірно, це буде сніг з дощем.

«Від різких похолодань до різких потеплінь — і знову справа буде йти до похолодання наприкінці жовтня. Мене турбує друга половина жовтня, адже якщо в другій половині з’являться негативні нічні і денні температури, це свідчитиме про те, що з’явиться вже сніговий покрив. Але це буде сніг з дощем», — вважає Мартазінова.

Погода у листопаді

На початку місяця буде прохолодно, але погода принесе і сюрпризи у вигляді потепління. Вдень очікується 0 градусів, а вночі десь -5. Проте вже в середині листопада прогнозується потепління до +14 +15.

«На початку листопада ми очікуємо температуру повітря близько 0 градусів, а вночі близько 5 градусів морозу. Тим не менш, це будуть ще не зимові процеси. І знову листопад демонструватиме нам таку ж температурну нестійкість: температури в середині листопада доходитимуть до 14-15 градусів тепла», — сказала вона.

Втім, до кінця листопада прийде вже зимове похолодання, проте температура буде нестабільною. «В цілому, температура повітря восени буде вище норми. Але всередині кожного місяця погодні умови будуть нестійкими», — додала кліматологиня.