Попередили офіційно: МОЗ запускає нові COVID-сертифікати. Що потрібно знати

У МОЗ поділилися інформацією про нові сертифікати та про їх особливості

Вже деякий час в Україні діють кюветні сертифікат, які дозволяють українцям уникати част обмежень пов’язаних з карантином. У Міністерстві охорони здоров’я України вирішили розвинути цю ідею і заявили про те, що скоро з’явиться два нових види сертифікатів. Про це йдеться в прес-службі відомства.

Повідомляється, що в Україні з’явиться сертифікат, який підтверджує лікування від коронавірусної інфекції. За словами заступника голови МОЗ, сертифікат про одужання буде дійсний протягом 90 днів. Відлік стартує з 15 дня після виявлення діагнозу коронавірусна інфекцією. У зв’язку з цим, сертифікат зможе отримати будь-який українець, який хворів в останні 105 днів, якщо він звертався за допомогою до медиків, і медик вносив про це інформацію в базі. За рік можна зробити не більше двох таких сертифікатом.

Ще одним новим медичним документом в країні стане дитячий кувальний сертифікат. Таке рішення було прийнято у зв’язку з тим, що тепер вакциною Pfizer можна прищеплювати підлітків з 12 років. Для створення такого документа батько в державному додатку повинен внести дані свідоцтва про народження своєї дитини, після чого в системі з’являться і дані про вакцинацію дитини.