Приморозки в Україні навіть можливі до -5: в Гідрометцентрі уточнили прогноз

Приморозки в Україні можливі протягом найближчих трьох днів, з 1 по 3 жовтня. Від’ємних нічних температур не буде лише на заході і крайньому півдні.

Про це в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL розповіла синоптикиня Українського гідрометцентру Олександра Хала. «Приморозки будуть переважно на ґрунті, але можливі і в повітрі до -5 градусів», – уточнила вона.

Найбільш сильними приморозки будуть на північному сході країни – на Харківщині, Луганщині, на півночі Донеччини. «Там навіть в повітрі можливі -2… -5 градусів».

Хала повідомила, що на більшій частині території країни оголошено перший рівень небезпечності – жовтий, а на північному сході другий, «тому що там приморозки більш інтенсивні».

Водночас синоптикиня розповіла, що, як правило, у місті Києві температура повітря дещо вища, ніж середня по Київській області. Тому можливо, що у найближчі ночі в області будуть нічні приморозки, а у місті температура не перетинатиме нульову відмітку.

Вона додала, що нічні приморозки, як правило, корелюються із ясною погодою, оскільки відбувається сильне вихолоджування приземного шару атмосфери у нічні години. За наявності хмар ночі значно тепліші.

«Надалі поки що штормових попереджень немає. Можливо, зміниться погода і буде більше хмарності, і ночі не будуть такими холодними», – припустила синоптикиня.