Росія-агресор! В ЄС вибухнули заявою: на весь світ. У Кремля палає – Україна нанесла удар. Зеленському вдалось: браво

У Кремлі не на жарт обурилися спільною заявою України та ЄС про те, що Росія є стороною конфлікту на Донбасі як країна-агресор, це “серйозно суперечить істині”, наголосили в Кремлі.

Міністр закордонних справ Сергій Лавров зазначив, що у спільній заяві України та ЄС Росію прямо назвали агресором. Пише korupciya.com

Також Лавров поскаржився, що від Росії вимагають виконання мінських домовленостей у “дуже грубих безапеляційних тонах”.

Це серйозно суперечить істині та суперечить навіть таким двозначними заявами, які нам робили експерти Німеччини та Франції, у відповідь на наш пряме запитання, хто є сторонами мінських домовленостей, – підкреслив Лавров.

У заяві політики підтвердили незмінну відданість зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС.

Ми підтверджуємо своє рішуче засудження очевидного порушення суверенітету та територіальної цілісності України внаслідок актів агресії російських збройних сил, починаючи з лютого 2014 року, – мовиться у спільній заяві.

Також в ЄС додали, що підтримують територіальну цілісність України та привітали створення міжнародної Кримської Платформи.

Як відомо, свої підписи під заявою поставили президент України Володимир Зеленський, президент Європейської Ради Шарль Мішель,а також президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн.

Глава МЗС Росії вважає, що для відновлення контактів “нормандської четвірки” необхідно забезпечити виконання попередніх рішень, прийнятих в цьому форматі.

Мене, звичайно, трошки здивувало, що з такою наполегливістю наші західні колеги просувають відновлення нормандського формату, не забезпечуючи зі свого боку попередніх рішень, – сказав він.

Водночас Лавров “забув”, що саме проросійські бойовики порушують