ЩЕ НЕ ВСЕ ВТРАЧЕНО! Я ПРЯМО ЗАРАЗ ПОДЗВОНЮ ДОЧЦІ! – ОКСАНА СПІШНО ДІСТАЛА ТЕЛЕФОН: – НАТАЛЮ! ЯК ВИ ТАМ? МОЯ ВНУЧКА СПИТЬ? ДОБРЕ, ЩО СПИТЬ. КОЛИ ВИПИСУВАТИ БУДУТЬ? ААА, ТЕБЕ ЧОЛОВІК САМ ЗАБЕРЕ З ПОЛОГОВОГО БУДИНКУ? СЛУХАЙ, Я ТУТ ПОДУМАЛА: ДОБРЕ, ХОЧЕТЕ НАЗВАТИ ЦЮ ДИТИНУ ЕМІЛІЄЮ? БУДЬ ЛАСКА! АЛЕ ДРУГІЙ ПОТІМ ІМ’Я ВИБЕРУ Я! НАТАЛЮ! АЛЛО? ТИ МЕНЕ ЧУЄШ? – ОКСАНА В ПОДИВІ ВТУПИЛАСЯ НА ТЕЛЕФОН І ЗНОВУ НАБРАЛА НОМЕР. – СЛУХАВКИ НЕ БЕРЕ. У НЕЇ ДИТИНА СПИТЬ, А ВОНА З МАТІР’Ю ПОГОВОРИТИ НЕ МОЖЕ! ТЬХУ!

– Антоніна – дуже красиве ім’я. Ласкаво можна Тоня кликати.

– Ні, треба щось яскравіше. Мілана або Адель, наприклад.

– Шарлотта! Як правнучка королеви Англії!

– Я навіть довідник з іменами купила, але все одно вибрати не можу, – поскаржилася Оксана, ініціаторка цього обговорення.

– Син у садок нині пішов. Там кого тільки немає: Дамір, три Яреми, Арсен, Луї, Устим, Сніжанна, Алла- Вікторія… О, а подвійне ім’я розглядаєте?

– Звичайно розглядаємо! – важливо кивнула Наталя.

Варіанти посипалися як з рогу достатку:

– Катерина-Інеса!

– Ілона-Марта!

– Анна-Марія! Звучить!

– Я подумаю, – милостиво кивнула Наталя.

Галас з вигадуванням імені перервав начальник, явивши свою ясновельможну персону перед нами. Всі відразу зробили розумні обличчя і зобразили робочий процес, продовживши тему в робочому чаті.

Вся ця катавасія тривала півтора місяця, до самої появи на світ гіпотетичної Анни-Марії. Іноді здавалося, що колеги не сплять ночами, а лежать і пригадують самі дивні імена, щоб з ранку блиснути перед Оксаною.

– Вага три п’ятсот, ріст п’ятдесят і два сантиметри! – подзвонила Оксана.

У чат полетіли фотографій новонародженої дівчинки, а наш бухгалтер почала обходити офіс з коробкою:

– Для Оксаниної принцеси! По тисячу гривень збираємо! Така подія…

Я насилу примусила себе розтиснути пальці, що вчепилися в купюру. Штука, так штука. Не можна відриватися від колективу, тим більше – від жіночого.

Оксана вийшла на роботу через три дні після цього дзвінка. Колега була незадоволена і зла. Радість від появи на світ довгоочікуваної внучки померкла:

– Емілія! Вони назвали мою внучку Емілія! – здавалося, що трохи, і Оксана почне рвати собі волосся на голові.

– Хто взагалі в наш час називає дівчаток Мільками?

Група підтримки відразу скорчила скорботні обличчя і почала галасувати:

– Та не переймайся, Оксанко.

– Зовсім у твоїх дочки і зятя фантазії немає!

– Як кішку! У сусідів бігає Міля, постійно в під’їзді паскудить. Як можна дитину так не любити?

– Ой, третій день мені погано. Ніяк переконати не можу. Кажуть, що це не моя справа! Уявляєте? Ім’я моєї внучки мене не стосується! – жалібно сказала Оксана. – З пологового будинку мене вигнала в перший же день! А я спеціально вихідні взяла, щоб їй в пологовому будинку допомогти!

– Всі діти невдячні. Могли б і вшанувати бабусю, дати тобі право придумати ім’я! Не переймайся, Оксанко. Може, другого народять, тоді до тебе прислухаються!

Усвідомивши слова бухгалтера, наша Оксанка розпливлася в усмішці:

– Дійсно! Ще не все втрачено! Я прямо зараз подзвоню дочці! – вона спішно дістала телефон і натиснула на кнопку швидкого набору: – Наталю! Як ви там? Моя внучка спить? Добре, що спить. Коли виписувати будуть? Ааа, тебе чоловік сам забере з пологового будинку? Слухай, я тут подумала: добре, хочете назвати цю дитину Емілією? Так будь ласка! Але другій потім ім’я виберу я!  – цілком гідно! Наталю! Алло? Ти мене чуєш? – Оксана в подиві втупилася на телефон і знову набрала номер. – слухавки не бере. У неї дитина спить, а вона з матір’ю поговорити не може! Тьху!

Далі було півгодинне засудження Оксаниної дочки, така-сяка негідниця, не прислухалася до мами і посміла кинути слухавку.

І так постійно. З ранку до вечора. Як же тяжко працювати в жіночому колективі! Я б давно звільнилася, чесне слово. Але зарплата хороша. Та й вихід я недавно знайшла: купила бездротові навушники. І чому раніше не додумалася?

Зате тепер я знаю ім’я правнучки королеви Англії. Шарлотта. Може, коли-небудь і стане в нагоді ця інформація. Хто знає?