Ще перед від’їздом тата, я домовилася з обома батьками, що спілкуватися буду з обома

Мої батьки розлучилися в пізньому віці, проживши 40 років в шлюбі, при цьому батько в 65 років покинув країну, поїхав і одружився з жінкою, яка в інституті була його першим коханням, а мама в 60 років залишилася одна. Маму втішали і підтримували тоді всі друзі та близькі. Взагалі саму новину пережили ми з братом так само важко.

Довго думали, який вихід буде найкращим в ситуації, що склалася. Запропонували їй переїзд, продати все майно, переїхати до мене, і діти поруч, якщо що, і нова обстановка. Відмовилася, аргументувавши тим, що діти її «пустять по світу», залишивши без квартири. Дивне звичайно припущення, враховуючи, що ми регулярно їй висилали гроші.

Я позакривала купу її спонтанно взятих кредитів, сама набрала кредити, коли вона кожен рік протягом 9 років робила вдома ремонт і обставляла технікою будинок. Брат постійно висилає їй гроші (живе закордоном, не особливо близький з мамою). При цьому, зараз це все здається для мами небилицями, навіть при розмові вона забуває про це геть і буде сперечатися, доводячи, що ніколи не бере гроші від дітей, і взагалі, мама любить заперечувати правду і робити вигляд, що цього не існує.

Вона почала забороняти нам спілкуватися з батьком, а онукам з дідом. При приїзді до мене додому, рилася в речах, поки мене не було, шукала якісь документи, фотографії, листування з батьком, ночами намагалася розблокувати мій телефон. Постійно з’ясовує в нас, як живе батько, і чому я не передаю їй всі подробиці його життя, як ніби я там живу з ним, я просто листуюся іноді з ним і все.

Ще перед від’їздом батька, я домовилася з обома батьками, що нікому нічого передавати не буду, спілкуватися буду з обома. Однак маму це не зупиняє, мені доводиться щодня її заспокоювати і говорити, що життя не стоїть на місці, треба жити для себе.

Так ось, коли мама рилася в моїх речах, то виявила авіаквитки, дізнавшись про це, вона остаточно розірвала зі мною зв’язок і спілкування. Нещодавно я дізналася, що у мене буде дитина, яку я чекала 10 років, і навіть не змогла поділитися новиною зі своєю мамою. Вона мене заблокувала по всіх номерах.

Разом з тим, у брата недавно народилася дочка, так мамі все одно, мовляв, вона далеко і не так відчувається радість, їй не сподобалися слова невістки, коли по телефону сказала їй, що жити треба далі, незважаючи ні на що.

Батько в цей час щасливий зі своєю дружиною в іншому місті і країні, радий що нарешті пішов від матері, пояснивши це тим, що довгий час жив заради дітей і онуків, щоб допомогти нас підняти, як тільки його улюблений онук виріс (підліток) він вирішив пожити для себе. За його словами останні 10 років вони жили з мамою порізно, не бажаючи один одному навіть на добраніч і доброго дня, не цікавлячись, справами один одного. Мама жила своїм життям і ремонтами за рахунок дітей, і ігноруванням життям батька.

Ми діти це бачили, але настільки звикли ось до такого життя батьків, просто не думаючи, що в один прекрасний батько залишить маму назавжди. І тепер, коли це сталося, ми не знаємо, як спілкуватися з матір’ю.