Що строго заборонено робити на Яблучний Спас, щоб не накликати біду

Яблучний Спас українці відзначать вже 19 серпня. У церковному календарі цей день пов’язаний зі святкуванням великого двунадесятого свята Преображення Господнього. Головні традиції цього дня пов’язані з яблуками, які, згідно з прикметами, до Спаса їсти категорично не можна.

Що ще заборонено робити в цей день

Головні заборони на Яблучний Спас

  • 19 серпня заборонено займатися будь-якою роботою по дому – прибиранням, пранням, прасуванням, крім приготування їжі.
  • Утримайтеся від ремонту, будівельних робіт, лагодження поламаних предметів побуту.
  • Відкладіть в сторону рукоділля – шиття, в’язання, вишивку.
  • Не сваріться, не з’ясовуйте стосунки, уникайте сварок і конфліктів. Цей день потрібно провести з позитивними думками і вчинками.

З незвичайних обмежень на 19 серпня можна зустріти такі:

На Спас не можна вбивати комах, навіть шкідників. Вважається, що через це на вас можуть обрушитися негоди.

Не їжте освячені яблука, пироги з них на самоті. Розділіть трапезу з близькими, почастуйте друзів, сусідів, поділіться з нужденними.

Оскільки свято відзначається в дні Успенського посту (14-27 серпня), в цей день не можна вживати продукцію тваринного походження, навіть пироги печуть на основі рослинних компонентів.

З пісними днями пов’язаний і заборона на вживання алкоголю в цей день – хіба що трохи червоного вина. Також 19 серпня можна зробити виняток і дозволити собі страви з риби.

Поворожіть на першому яблуці і загадайте бажання

Відкусіть яблуко – якщо воно кисле – готуйтеся до труднощів, солодке – до радощів.

Загадайте бажання перед тим, як відкусити освячене яблуко, воно обов’язково здійсниться. Бажання повинно бути добрим і світлим, якщо задумати зло спрямоване проти когось, воно повернеться до вас бумерангом.