Сметану більше не купуємо: зробили за 40 хвилин вдома з 1 літра молока

Для приготування справжньої домашньої сметани вам знадобиться всього один літр молока. У цьому простому рецепті не треба ніяких зайвих добавок.

Рецепт 1

Цей рецепт заслуговує вашу увагу ще й тому, що в ньому можна використовувати молоко з магазину 3,5-4,5 відсотка жирності. Найпростіший спосіб, за допомогою якого ви зможете виготовити сметану це на водяній бані.

Покладіть на дно в металеву каструлю невеликий рушник (можна махрову серветку), і зверху на нього банку (літрову) і налийте в неї молоко. Постарайтеся наповнити водою до такої міри, щоб вода не потрапила в банку. При нагріванні вода розширюється і може потрапити всередину банки, тому намагайтеся не наливати води впритул.

Тепер відправте каструлю з вмістом на плиту. Цей процес завершується не тільки тим що закипить вода. Молоко необхідно окропом розігріти до такої міри, щоб молоко в банку було на межі кипіння. Після того як це відбудеться потрібно витягнути банку і її охолодити до кімнатної температури. Тепер додайте закваску — це може бути або закваска, яку ви купили або звичайна сметана, 2-3 ст.л.

Гарненько треба перемішати, накрити банку і залишити її на 40 хвилин, або більше в теплому місці. Тепер ми підійшли до фінальної частини цього рецепта. Візьміть марлю або сито, процідіть цю масу і нехай вона остигає. В результаті ви отримаєте дуже смачну домашню сметану!

Рецепт 2

Візьміть вершки 10 або 20%. Нагрійте майже до кипіння, остудіть до 60 ° (гаряче, але палець терпить)

Додайте закваску Орсік (або іншу для йогурту або сметани)

Перелийте в простерилізованих банку (можна просто обшпарити окропом)

Залиште в кімнаті під рушником (взимку ставлю на батарею)

Ферментація йде близько 8 годин (зазвичай ставлю на ніч)

Після закінчення обов’язково прибрати в холодильник, щоб припинити ферментацію.
У такій сметані у мене стоїть ложка. І смакота!

Джерело