Сьогодні не можна вступати в шлюб: велике церковне свято 30 вересня – народні прикмети та заборони

Стало відомо, які прикмети та заборони існують 30 вересня

Згідно з православним календарем 30 Вересня відзначати Віри, Надії, Любові й матері їх Софії. В Україні відзначається День бібліотек і День усиновлення. Про те, які традиції, а також прикмети та заборони існують в останній місяць вересня, повідомляє “Стіна”.

Мати дівчаток Софія з дитинства їм прищеплювала любов до Бога, проте імператор вирішив їх звернути у свою віру. Дівчата відмовилися і за це їх довго мучили, а потім обезголовили. Через три дні після їх смерті не стало і Софії, жінка померла від горя.

За старих часів ці імена були популярні, тому саме 30 Вересня всіх жінок вітали з іменинами. У цей день жінки повинні були добре поплакати та поскаржитися на всі біди й проблеми. Так вони шанували пам’ять загиблих святих та своїми сльозами захищали сім’ю від бід на цілий рік. Потім господині приймалися пекти пиріжки.

Прикмета:

Вранці похмура погода обіцяла сонце найближчими днями;

Якщо не було дощу, значить зима буде теплою;

Журавлі летять на південь, на Покров вдарять морози;

Дата вважається нещасною і небезпечною;

Тепла і ясна погода обіцяла рибалкам відмінне клювання;

Цілий день сухо – зима пізно настане, а якщо пройшов дощ – весна рано прийде.

Заборона:

Не можна працювати по господарству;

Заборонено влаштовувати пишні застілля;

Заборонено сваритися і мати погані помисли;

Не можна вінчатися, але можна домовлятися про весілля.

Всеукраїнський День бібліотекаря

Це професійне свято для приблизно 53 тис. фахівців по всій країні. Зараз на території України працюють приблизно 40 тис.великих і малих бібліотек.

День усиновлення в Україні

Відзначається з 2009 року за указом колишнього президента України Віктора Ющенка. В указі підкреслюється важливість усиновлення та удочеріння для того, щоб у кожної дитини була сім’я. Мета свята – розвивати усиновлення дітей в країні.

Іменини у Віри, Надії, Любові та Софії.