Способи дізнатися, хто відстежує ваш телефон

У сучасному житті ми постійно користуємося якимись гаджетами. Уже не уявляємо, як можна провести цілий день і ні разу не заглянути в планшет, ноутбук або мобільний телефон.

Але разом з зручними новими технологіями з’явилася і додаткова можливість знати про нас більше, ніж потрібно. Ми не помічаємо самі того, як видаємо всім незнайомим людям інформацію, яку слід було б тримати в таємниці.

Наприклад, використання соціальних мереж. У Інстаграмі ми викладаємо фото, відзначаючи при цьому свою геолокацію. Таким чином в руки зловмисників може потрапити не тільки ваше нинішнє місцезнаходження, а й домашня або робоча адреса.

У США був проведений експеримент. Звичайна людина погортала соціальні мережі іншої і представившись екстрасенсом, все дуже докладно описала: розповіла про її минуле життя, описала її житло і навіть згадала про те, що незабаром будинок буде проданий (в одній із соціальних мереж було розміщено оголошення).

Стільки подробиць шокувало людину і вона прийшла зізнатися, що це всього лише експеримент.

«Екстрасенс» розповів, звідки насправді він взяв всю цю інформацію. Людина була шокована, пообіцявши надалі бути акуратнішою і уважнішою в інтернеті.

Крім того, зараз повно різних шпигунських програм, через які теж можна роздобути різну інформацію про потрібну людину.

Але не лякайтеся, ви можете з’ясувати, чи є якась стеження за вами, хто намагався знайти інформацію і так далі.

Для цього існують певні комбінації цифр, які необхідно набрати на своєму мобільному.

1) * # 06 #. Дозволяє дізнатися унікальний номер IMEI будь-якого смартфона, в тому числі і iPhone.

2) * # 21 #. Дозволяє отримати інформацію про включену переадресацію — дзвінків, повідомлень та інших даних. Дуже зручно, якщо ви хочете перевірити, чи не шпигує хто-небудь за вами.

3) * # 62 #. За допомогою цієї команди ви зможете дізнатися, на який номер проводиться переадресація дзвінків, коли iPhone вимкнений або знаходиться поза зоною дії мережі.

4) ## 002 #. Відключає будь-яку переадресацію дзвінків. Таким чином, приймати їх будете тільки ви.

5) * # 30 #. Надає інформацію про визначення номера вхідного абонента

6) * # 33 #. Показує інформацію про блокування вихідних підтримуваних сервісів, таких як дзвінки, SMS та інші дані.

7) * # 43 #. Відображає інформацію про очікування виклику.

* 3001 # 12345 # *. Так зване меню «Джеймса Бонда»: тут і інформація про SIM-карту, і потужність сигналу мережі, навіть знайшлося місце показникам прийому стільникового сигналу. Всі дані, до речі, оперативно оновлюються.

9) * # * # 3646633 # * # * — інженерне меню для Андроїд-смартфонів на чіпі МТК.