Так ось чому здуваються кришки на банках при консервації. І чому я не знала про це раніше

Так ось чому здуваються кришки на банках при консервації. І чому я не знала про це раніше.

Поради господині — щоб не здувалися кришки на банках при консервації. Джерело

У вас здулися кришки на банках з домашньої консервацією? Не поспішайте впадати у відчай, з подібною ситуацією стикалася практично кожна домогосподарка.

Знаючи причини цього такого частого явища, можна уникнути здуття кришок на консервації і більше не боятися за витрачені даремно праці, продукти та вкладені кошти. Розглянемо найбільш часті причини.

Причина №1 — недотримання базових правил консервації

Однією з основних причин здуття кришок на банках з домашніми консервами може послужити порушення і недотримання правил при консервуванні. Наприклад, погано помиті продукти (овочі, фрукти або ягоди) і не очищені і не обрізані місця псування або хвороби продукту, якщо такі є. В такому випадку на них залишаються частки пилу, бруду і природно, як наслідок мікроби.

Причина №2 — недотримання температурного і тимчасового режиму

Частою причиною є недотримання температурного і тимчасового режиму готування. Якщо в рецепті зазначено час приготування 20-25 хвилин, а банки були прогріті 10-15 хвилин. При подібному недотриманні тимчасового і температурного режиму , що залишилися на продуктах мікроби не гинуть і продовжують свій процес життєдіяльності.

В результаті відбувається виділення газів, яким в замкнутому просторі нікуди діватися, що призводить до здуття кришок і помутніння, а в наслідку до зривання кришок або як в народі кажуть до підривання банок. Такий процес в консервованої банку як утворення газів називають бoмбаж.

Причина №3 — недостатня герметичність всередині банки

Погана герметичність закупореної банки, в яку просочується повітря і мікроби в тому числі. Відбувається це з багатьох причин. Згодом може втрачати еластичність ущільнювальна гумка або спочатку вона може бути пошкоджена. Так само може служити причиною сколи та тріщини на шийці банки.

Може, погано була притиснута ущільнювальна гумка валиком закаточної машинки. Продукти з таких банок не варто вживати в їжу. Так як в подібних випадках в банку починається процес бродіння, її вміст каламутніє і кришки здуваються. Будьте гранично уважні і послідовні при консервуванні домашніх заготовок і не нехтуйте правилами безпеки!

Ні в якому разі не варто вживати в їжу продукт домашнього консервування після утворення цвiлі, каламутності розсолу, здуття або зривання кришок. Наслідки можуть бути дуже важкими і незворотними. У більшості випадків це важкі отpуєння, але на превеликий жаль мають бути місце лeтальні випадки.

Найбільшою небезпекою є бaктерія ботyлізму . Яка при наявності її в консервації без видимих ​​ознак, виробляє сильнодіючу і небезпечну для здоров’я і життя людини «отpуту».

Це важливо знати: сприятливими для безлічі мікроорганізмів умовами, є температура в межах від 15-45 градусів, а при більш тривалих і високих температурах наступає їх загuбель. Хоча стійкість до температурного режиму у всіх бaктерій різна, найстійкішою є бaктерія ботyлинуса, отpута якої тoксичнa.

Результат від стерилізації залежить не тільки від температурного режиму, а й від змісту кислот в самому продукті або розсолі, тому що в кислому середовищі загuбель мікробів настає при температурах нижчих, ніж в продуктах з прісним змістом, яким необхідна більш висока температура при тривалій тимчасовій обробці.

Наприклад, ефект стерилізації для таких продуктів як помідори, щавель, слива, лимон, виноград, журавлина, ревінь (з високою кислотністю), досягається при температурах не перевищують 100 градусів (називається пастеризацією), а продукти містять прісний сік і розсіл потребують в стерилізації при температурах перевищують 100 градусів (називається стерилізацією).

Вид теплової обробки (стерилізація — понад 100 ° С або пастеризація — нижче 100 ° С) буде залежати не тільки від консервуючого продукту, але і від його розмірів, консистенції і місткості тари. Наприклад щільніший продукт буде готуватися довше, ніж продукт з м’якою консистенцією. Тому для кожного консервуючого продукту буде свій режим готування і теплової обробки.

Пам’ятайте, найцінніше, що у нас є, це здоров’я! Бережіть його