Ці 7 продуктів не варто купувати в супермаркеті

Нерозумно було б агітувати людей зовсім відмовитися від покупки магазинних товарів і йти на ринок або вирощувати все самим. Адже в сучасному світі не у всіх є можливість і бажання щось робити, до того ж далеко не всі продукти можна купити на ринку.

І навіть якщо можна, ймовірність купити небезпечний продукт на ринку великого міста така ж, як і в магазині. Макарони, оливки, алкоголь, дорогі сорти сиру — все це краще купувати в супермаркетах. Але є і продукти, яких варто зовсім уникати — і не купувати ні в якому разі, навіть за найнижчу ціну:

1. Готові салати

Ці продукти часто пропонують великі супермаркети. Коштують вони досить недорого, а готувати одне олів’є — це так довго … Тому люди все ж іноді закривають очі і йдуть купувати готові салати. Але умови, в яких їх готували, можуть бути не такі страшні як їх склад: закінчується термін придатності, обвітрені продукти, найдешевша ковбаса — все це рятують від викиду, заправляючи величезною кількістю майонезу і продаючи вам. Від цього і така низька ціна — краще продати і відбити собівартість, ще трохи заробивши, ніж просто викинути.

2. Чай та кава в пляшках

Багато хто думає, що вони роблять кращий вибір для організму, коли замість солодкої газованої води вибирають холодний чай в пляшці. Та ось тільки цукру там, найчастіше, так само багато, як в тій же солодкій воді — так що різниці ніякої немає. Крім звичайно ж того факту, що вчені з’ясували: вживання чаю і кави, які продаються в пляшках, може привести до утворення каменів в нирках.

3. Безглютенова випічка

Завдяки успішній роботі рекламників вона стала новим модним трендом — всі дівчата, які дотримуються дієти і стежать за своїм здоров’ям повірили, що такий хліб набагато корисніше для організму, ніж звичайний. Ось тільки якщо ви не страждаєте непереносимістю глютену, то просто купуєте хліб дорожче, в якому до всього іншого може бути багато цукру, жирів і підсилювачів смаку.

4. Ті ж прихильники здорового харчування і дієт люблять купувати магазинні знежирені молочні продукти: молоко, сир, кефір, йогурт

Ось тільки жири, які містяться в натуральних молочних продуктах, корисні для організму і логічніше було б є все натуральне. А знежирена молочка, за деякими даними, знижує еластичність судин, здатність крові згортатися та й взагалі може бути справжньою загрозою для серцево-судинної системи.

5. Зелений салат в упаковці — один з найнебезпечніших продуктів на овочевій полиці магазину, навіть якщо на вигляд здається простим і натуральним

Запаковані салати, на яких написано, що вони вимиті і готові до вживання, часто просто кишать бактеріями, що викликають кишкові захворювання. Якщо ви все ж купили такий салат — не смійте їсти його, не обробивши. Навіть звичайна вода з під крана не допоможе зробити його придатним для вживання. Залийте салат водою з сіллю, додайте краплю оцту або лимонного соку і дайте йому трохи там полежати, потім промийте ще раз під краном і тільки тоді додавайте в їжу.

6. Мелені спеції з магазину — марна трата грошей

Деякі недобросовісні виробники, як тільки можуть змішують їх з дешевими порошками інших не ароматних трав, забиваючи підсилювачами смаку. Найбільш популярні спеції-підробки — це кориця і шафран. Купуйте спеції цілими і самі їх подрібнюйте — це єдиний спосіб бути впевненим в тому, що в вашій страві буде натуральний продукт.

7. Ну і звичайно ж знайома з дитинства солодкість — тістечко «картопля»

Дуже часто вона майже повністю складається з кондитерських відходів — невикористані креми, бісквіти і начинки. Але якщо вас це не лякає, то задумайтеся над терміном придатності цих відходів. Є велика ймовірність, що в цьому десерті буде торт, який зняли з продажу, крем, у якого закінчується термін придатності і його не встигли використати, і всі можливі крихти, які тільки можна зібрати на кухні. Навіть найпростіший десерт, приготований з першого разу, найімовірніше, буде в рази корисніше і головне безпечніше цього невідомого за складом продукту.

Взагалі, готові продукти — це те, на чому багато магазинів намагаються максимально заощадити. Причому на вашому здоров’ї. Так що будьте обережні і бережіть себе!